#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Tarafından Düzenlenen Uluslararası Sempozyum

Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öncülüğünde 5-7 Ocak 2022 tarihleri arasında F.M. Dostoyevski’nin Doğumunun 200. Yıldönümü Anısına “F. M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerdeki Mirası” konulu uluslararası sempozyum düzenlenmiştir.

7 Ocak 2022 - Cuma
Devam...
#

RUS DİLİ VE KÜLTÜR KULÜBÜ RUS SİNEMASI GÜNLERİNE DEVAM EDİYOR

RUS DİLİ VE KÜLTÜR KULÜBÜ TARAFINDAN 24.12.2021 TARİHİNDE PROF.DR. FUAT SEZGİN GENÇLİK MERKEZİNDE FİLM GÖSTERİMİ ETKİNLİĞİNİN İKİNCİSİ DÜZENLENMİŞTİR. RUS GÜNDELİK YAŞAMININ BİR YANSIMASI VE BİR YILBAŞI GELENEĞİ OLARAK ÜNLÜ YÖNETMEN ELDAR RYAZANOVUN "KADERİN CİLVESİ VEYA SIHHATLER OLSUN" YERGİ KOMEDİ FİLMİ İZLENMİŞTİR.

25 Aralık 2021 - Cumartesi
Devam...
#

RUS DİLİ VE KÜLTÜR KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN FİLM GÖSTERİM ETKİNLİĞİ

RUS DİLİ VE KÜLTÜR KULÜBÜ TARAFINDAN 10.12.2021 TARİHİNDE PROF.DR. FUAT SEZGİN GENÇLİK MERKEZİNDE FİLM GÖSTERİMİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

10 Aralık 2021 - Cuma
Devam...
#

Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ile Volgograd Devlet Sosyo- Pedagoji Üniversitesi işbirliğinde “Rus Dilinin Çağdaş Dünyadaki Görevi” konulu toplantı yapılmıştır.

Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü ile Volgograd Devlet Sosyo- Pedagoji Üniversitesi işbirliğinde “Rus Dilinin Çağdaş Dünyadaki Görevi” konulu toplantı yapılmıştır. Moderatörlüğünü Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi’nden Olga Aleksandrovna Dmitrieva’nın yaptığı toplantıya Rusya Federasyonu başta olmak üzere Özbekistan, Tacikistan, Çin, Azerbaycan, Slovakya, Sırbistan, Karakalpakistan gibi ülkelerden katılım sağlanırken Türkiye’den Prof. Dr. Firengiz Paşayeva Yunus, Türkiye’de Rus dili öğretiminde karşılaşılan problemleri değerlendirdiği bir konuşma yapmıştır.

29 Kasım 2021 - Pazartesi
Devam...

Bağlantılar