#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SLAV DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ’NÜN RUS DİLİ HAFTASINA AKTİF KATILIMI

Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi Uluslararası Eğitim Enstitüsü tarafından 24-28 Mayıs 2021 tarihinde Rus Dili ve Kültürü haftası düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz çevrimiçi atölyelere, metodik çevrimiçi seminerlere, öğrenci sempozyumlarına ve dilbilim üzerine açık derslere katılım sağlamıştır. Bölümümüz lisans ve yüksek lisans öğrencileri Slav Edebiyatı ve Kültürü gününde düzenlenen III. Uluslararası Bilimsel-Pratik Öğrenci Sempozyumuna aktif katılım sağlamıştır.

31 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

II. Uluslararası Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bilimsel Öğrenci Sempozyumuna Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencileri de Katılım Sağladı

F. M. Dostoyevski’nin 200. doğum yılı anısına düzenlenen “Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü II. Uluslararası Bilimsel Öğrenci Sempozyumuna" Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü lisans ve yüksek lisans programı öğrencileri de katılım sağlamıştır.

13 Mayıs 2021 - Perşembe
Devam...
#

Sovyet Dönemi’nin Sesleri. Anıştırma Metinlerle XX. Yüzyıl Rus Gündelik Yaşamına Bir Bakış

"Sovyet Dönemi’nin Sesleri. Anıştırma Metinlerle XX. Yüzyıl Rus Gündelik Yaşamına Bir Bakış" başlıklı kitap Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü araştırma görevlisi Semanur Aksoy Tural, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Berna Koç; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Doç. Dr. Olena Kozan tarafından hazırlanmıştır.

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü lisans programı öğrencilerimiz, Rabia LAÇİN, Nazıra ALLAYAROVA, Gozel ABDYSAHATOVA, Hurshıt NARBAYEV, 21-30 Nisan 2021 tarihlerinde Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Rusça Bölümü tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen, yirmiden fazla ülkenin ve üç yüzden fazla öğrencinin katılım sağladığı “II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Rusça Olimpiyatı Rusya: Dil ve Gelenek” olimpiyatlarında dilbilgisi, kompozisyon ve video aşamalarını başarıyla geçerek birinci olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...

Bağlantılar