#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI: II. Uluslararası Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bilimsel Öğrenci Sempozyumu

II. Uluslararası Bilimsel Öğrenci Sempozyumu “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RUS DİLİ, EDEBİYATI VE KÜLTÜRÜ” (F. M. Dostoyevski’nin 200. Doğum Yılı Anısına) Anadolu Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından F. M. Dostoyevski’nin 200. doğum yılı anısına “Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü II. Uluslararası Bilimsel Öğrenci Sempozyumu” gerçekleştirilmiştir. Bu uluslararası sempozyuma farklı ülkelerden araştırmacılar, lisans, yüksek lisans ve doktora programı öğrencileri aktif katılım sağlamıştır.

13 Mayıs 2021 - Perşembe
Devam...
#

Sovyet Dönemi’nin Sesleri. Anıştırma Metinlerle XX. Yüzyıl Rus Gündelik Yaşamına Bir Bakış

"Sovyet Dönemi’nin Sesleri. Anıştırma Metinlerle XX. Yüzyıl Rus Gündelik Yaşamına Bir Bakış" başlıklı kitap Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü araştırma görevlisi Semanur Aksoy Tural, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Berna Koç; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Doç. Dr. Olena Kozan tarafından hazırlanmıştır.

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü lisans programı öğrencilerimiz, Rabia LAÇİN, Nazıra ALLAYAROVA, Gozel ABDYSAHATOVA, Hurshıt NARBAYEV, 21-30 Nisan 2021 tarihlerinde Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Rusça Bölümü tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen, yirmiden fazla ülkenin ve üç yüzden fazla öğrencinin katılım sağladığı “II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Rusça Olimpiyatı Rusya: Dil ve Gelenek” olimpiyatlarında dilbilgisi, kompozisyon ve video aşamalarını başarıyla geçerek birinci olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

Tebrik Mesajı

Tebrik Mesajı

12 Ocak 2021 - Salı
Devam...

Bağlantılar