#

Geleneksel Aşık Sanatı ve Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Geleneksel Aşık Sanatı ve Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetimi Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Hayrettin ÇETİN’i ziyaret etti.

Kafkas Üniversitesi Geleneksel Aşık Sanatı ve Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Rafig İmrani ve yardımcıları Doç. Dr. Sibel Polat ve Öğr. Gör. Nargiz İmrani Öztürk Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Hayrettin Çetin’i makamında ziyaret etti.

15 Eylül 2021 - Çarşamba
Devam...
#

Dr. Koray İLGAR ve Dr. Sibel POLAT ortaklığında hazırlanan kitap yayımlandı.

Dr. Koray İLGAR ve Dr. Sibel POLAT ortaklığında hazırlanan ‘Türkiye’deki Sosyokültürel Dönüşüm: Kars Yöresi Âşıklık Geleneği ve Genç Dinleyici Kitlesi’ isimli kitap yayımlandı.

12 Ocak 2021 - Salı
Devam...
#

Dr. Koray İLGAR ve Dr. Sibel POLAT ortaklığında hazırlanan kitap bölümü yayımlandı.

Trabzon Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Koray İLGAR ve Kafkas Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Sibel POLAT ortaklığında hazırlanan “Kars’ın Yöresel Müzik Kültürüne Kazandırdıkları Bağlamında Öncü ve Emektar Bir Halk Sanatçısı Olarak Şahin Kara Şahin: Yaşamı, Sanatçı Kimliği, İcraatları ve Eserleri” başlıklı kitap bölümü 'TÜRK MÜZİĞİNDE İZ BIRAKANLAR II' adlı kitapta yayımlandı.

12 Ocak 2021 - Salı
Devam...
#

Prof. Dr. Rafig İMRANİ'nin bestelediği 'AZERBAYCAN - TÜRKİYE' isimli eserin tamamını dinlemek için tıklayınız.

Prof. Dr. Rafig İMRANİ'nin bestelediği 'AZERBAYCAN - TÜRKİYE' isimli eseri yayında (Eseri dinleyebilmek için devam edip daha sonra aşağıdaki indir butonuna tıklayınız).

12 Ocak 2021 - Salı
Devam...

Bağlantılar