#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Öğrencilerimiz, Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Programını Kazandı

Bölümümüzden 2021-2022 eğitim öğretim yılında mezun olan 5 öğrencimiz, 2020 yılından beri ortak projeler yürüttüğümüz Rusya Federasyonu Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi'nde, Yabancı Dil Olarak Rusça yüksek lisans programını kazandı. Öğrencilerimiz tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

23 Eylül 2022 - Cuma
Devam...
#

Doç. Dr. Kemale UMUDOVA'nın “F. M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerdeki Mirası" Sempozyumu Hakkında Makalesi

Bakü Slavyan Üniversitesi, Yabancı Dil Eğitimi Fakültesi, Rus Edebiyatı Tarihi Bölümünden Doç. Dr. Kemale UMUDOVA, Dostoyevski ve Dünya Kültürü Filoloji Dergisinde; 5-7 Ocak 2022 tarihleri arasında Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öncülüğünde düzenlenen F.M. Dostoyevski’nin Doğumunun 200. Yıldönümü Anısına “F. M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerdeki Mirası” konulu uluslararası sempozyum hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur.

10 Mart 2022 - Perşembe
Devam...
#

Ulusal ve Uluslararası Basında “F.M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerde Mirası” Sempozyumu

Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından Rus ve Türk üniversiteleriyle iş birliği içerisinde düzenlenen “F.M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerde Mirası” başlıklı Uluslararası Sempozyum, Türk ve Azerbaycan basınında yer aldı.

25 Ocak 2022 - Salı
Devam...
#

Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nün "Russkiy Mir" Vakfı Hibe Başvurusu Onaylandı

“Russkiy Mir” Vakfı tarafından Dostoyevski’nin 200. Doğum Günü Anısına “F.M. Dostoyevski’nin Ulusal Kültürlerde Mirası” Uluslararası Sempozyumu projesi için 2021-2-043 numaralı hibe başvurumuz kabul edilmiştir. Elde edilen bu hibe aracılığıyla sempozyum bildirilerinin basılması ve aynı zamanda farklı ülkelerden seçkin bilim insanlarının makalelerin bir araya getirileceği “Türkiye’de Dostoyevski” adlı derlemenin yayımlanması planlanmaktadır.

25 Ocak 2022 - Salı
Devam...

Bağlantılar