Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Sanat Rüzgarı

 Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Sanat Rüzgarı

Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 15 Nisan Dünya Sanat Gününü 25-28 Nisan tarihleri arasında düzenlediği pek çok sanatsal etkinlik kutladı. 25 Nisan saat 10.00 da Öğr. Gör. Uğur ÖZEN tarafından düzenlenen Modelaj Performansı ile başlayan sanat haftası etkinlikleri saat 13.30’da Prof. Dr. Fuat Sezgin Gençlik Merkezinde düzenlenen Öğretim Elemanları Karma Sergisi ile devam etti.

Sergi açılışı, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mitat DURMUŞ, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Hayrettin ÇETİN ve Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sayın Sait GÜREK tarafından gerçekleştirildi.

Dr. Öğr. Üyesi Emre YALÇINın yönetmenliğini üstlendiği Anton’un Âşıkları, Sahne Sanatları Bölümü 2. sınıf öğrencileri tarafından saat 20.00 Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda sahnelendi. Oyuna, Kars halkı yoğun ilgi gösterdi. Bu sebeple oyun, 11 Mayıs 2022’de Kars’ta tekrar sahnelenecek, ilan edilecek tarihlerde de çevre illerde sahneye konulacaktır.

Sanat Haftasının II. gününde Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Elemanları Dr. Öğr. Üyesi Raşit ARSOY ve Arş. Gör. Dr. Emine ERDOĞAN tarafından düzenlenen Takı Tasarımı Workshop çalışması ile başladı ve öğleden sonra Ahmet Aslan Kongre ve Kültür Merkezindeki Dr. Öğr. Üyesi Döne ARISOYun danışmanlığında 3. sınıf atölye öğrencilerinin düzenlediği Karma Sergile ile devam etti.

Sanat Haftasının III. gününde Geleneksel Türk Sanatları Öğretim Elemanları Dr. Öğr. Üyesi Feyzi AYDIN, Arş. Gör. Zuhal TOPAL, Arş. Gör. Rumeysa ÇARDAK ve Öğr. Gör. Mustafa AKARSLAN tarafından düzenlenen Ebru, Tezhip, Halı ve Minyatür Workshop çalışmaları ile beğenileri ve dikkatleri üstüne topladı.

Sanat Haftasının son günü olan IV. günde, Arş. Gör. Dr. İpek ÖZAYTEN’in Bitki Etütleri Workshop çalışması ile başladı ve öğleden sonra Geleneksel Türk Sanatları Öğretim Elemanları Karma Sergisi ile tamamlandı.

Sanatsal eserlerini sanatseverlerle buluşturan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, öğretim üye ve elemanlarına,  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mitat DURMUŞ ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüsnü KAPU tarafından katılım ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

574 kez görüntülendi.


İndir