8 Mayıs 2023

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı "Anı Halk Oyunları" Ekibi, Gürcistan’da Düzenlenen Festivale Katıldı

Üniversitemiz, Şota Rustaveli Tiyatro ve Film Gürcistan Devlet Üniversitesi tarafından 28-29 Nisan 2023 tarihlerinde 10.’su düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Koreografik Forum Festivali Terpsichore” etkinliğine katıldı.

Devlet Konservatuvarımız Geleneksel Türk Müziği Bölümü Türk Halk Oyunları Ana Sanat Dalı Arş. Gör. Selahattin BASTAN tarafından kurulan “Anı Halk Oyunları” topluluğu; Gaziantep, Trabzon, Kafkas ve Solo Zeybek gösterileriyle festivale renk kattı.

28 Nisan’da fotoğraf sergisi ve koreoloji alanındaki bilimsel konferanslar ile başlayan festival,  “Dünya Dans Günü” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen halk oyunları ve modern dans gösterileri ile devam etti.

Üniversitemiz adına etkinliğe katılım sağlayan; Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Ana Sanat Dalı Arş. Gör. Selahattin BASTAN, Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Öğr. Gör. Cem KARATAŞ, topluluğumuza misafir sanatçı olarak katılım sağlayan Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi İdris Ersan KÜÇÜK, öğrencilerimiz ve Devlet Konservatuvarı yönetimine teşekkür ederiz.


1020 kez görüntülendi.