22 Şubat 2019

2019-2020 Dönemi Farabi Başvuruları 1 Mart 2019'da Başlıyor

 2019–2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FARABİ PROGRAMI GÜZ ve GÜZ+BAHAR DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı “Farabi Öğrenci Değişim Programı” kapsamında, Güz ve Güz+Bahar döneminde bir başka Üniversitede eğitim öğretim görmek isteyen öğrenciler için müracaat tarihleri 01 Mart 2019 – 15 Mart 2019.

Başvuru için:

1-     2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Güz ve Güz+Bahar döneminde Farabi Değişim Programından yararlanmak isteyen öğrencilerin son müracaat tarihine kadar aşağıda yer alan BELGELERİ BİLGİSAYAR ortamında doldurup çıktı alarak FARABİ OFİSİNE ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir:

-      Aday Öğrenci Online Başvuru için Tıklayınız

-      Transkript (2 adet)

-      Vesikalık Foto (2 adet)

 2-      Güz ve Güz+Bahar dönemi başvuruları bir veya iki dönemi kapsamaktadır. Ön Lisans ve Lisans programlarının hazırlık sınıfında okuyan öğrenciler ile Yüksek Lisans ve Doktora programları öğrencileri hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemleri ile esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl için bu programdan yararlanamazlar.  (Birinci sınıf öğrencileri başvuru yapabilir.)

3-      Başvurular üniversitemiz ile karşılıklı olarak Farabi Değişim Programı Protokolü imzalamış ve kurumumuzun http:///www.kafkas.edu.tr/farabi/tr web adresinde yayınlanmış üniversitelerin programları için yapılabilecektir.

4-      Bu programdan yaralanmak isteyen önlisans ve lisans öğrencilerinin genel akademik not ortalaması en az 2.00 (4.00), lisansüstü öğrencilerin ise 2.50 (4.00) olmalıdır.

5-      Değerlendirmede başvurusu geçerli öğrencilerin not ortalamaları dikkate alınır ve her program kendi içinde not ortalamaları sıralanarak kontenjan doğrultusunda seçim yapılır.  

6-      Farabi Değişim Programından burslu olarak yararlanmaya hak kazanan öğrencilere;

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için Farabi Değişim Programı kapsamında;

 
Değişime katılacak tüm öğrencilere ödenecek aylık burs miktarının
4 ay süre ile 600 TL olarak belirlenmesine;

YÖK Yürütme Kurulu'nun 06.02.2019 tarihli toplantısında karar verilmiştir.

 

7-      Bu programdan yararlanan öğrenci, gittiği üniversitede, en az kendi bölümündeki kadar kredi karşılığı ders almak zorundadır. Daha fazla ders alabilir.

8-  Farabi programından yararlanacak öğrencilerin barınma ihtiyaçlarından gönderen ve kabul eden üniversite sorumlu değildir.

9-  Disiplin suçu işlememiş ve not ortalaması yüksek öğrenciler tercih edilir.

10-  Yükseköğretim kurumlarında öğrenci olarak kayıtlı olup herhangi bir kamu kurum veya kuruluşlarında çalışanlar ile özel teşebbüs kapsamında istihdam edilenlere Farabi Değişim Programı kapsamında değişim gerçekleştirmeleri halinde söz konusu program kapsamında herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

11-  Kontenjanlarımıza YÖK’ten izin alınması ve Anlaşma Yapılan Üniversitelerin kabul etmesi halinde değişim programı uygulanabilecektir. Mevzuat ve muhasebe dâhil, tüm Farabi değişim programı bilgi ve belgelerine http://www.kafkas.edu.tr/farabi/tr ile verilen Üniversitemiz Farabi web sayfasından ulaşılabilir.

Not: Üniversitelerin Kontenjanlarına başvurmak istenilen Üniversitelerin Farabi sayfalarından ulaşılabilmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için:

İletişim: Farabi Kurum Koordinatörlüğü Ofisi

Adres:  Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü KARS


6340 kez görüntülendi.