#

Üniversitemiz Yönetimi ve Öğrencilerimizin Katılımıyla 104. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Gerçekleştirildi

104. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, sabahın erken saatlerinden itibaren Kars’tan ve yurdun dört bir yanından gelen binlerce vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşti. Sarıkamış Kızılçubuk Zirvesinden başlayıp Sarıkamış Şehitliği tören alanında son bulan anma yürüyüşünde asımın nesli ecdadını andı.

Yürüyüşün bitiminde Sarıkamış Şehitliği’nde çelenk koyma töreni ve protokol konuşmaları yapıldı. Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU tarafından, törene katılan Sayın Bakanlarımıza Sarıkamış Harekatı sırasında cepheden yazılan asker mektuplarının birer örneği takdim edildi.

Bu yılki anma yürüyüşüne İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet ARSLAN, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus KILIÇ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet KOCA, İl ve İlçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.    

1028 kez görüntülendi.


İndir