#

ÜNİVERSİTEMİZDE ÇADLI ÖĞRENCİLERCE I. ÇAD KÜLTÜR ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

 Kafkas Üniversitesi Çadlı Öğrenciler Birliği’nin düzenlemiş olduğu I. Çad Kültür Etkinliği Üniversitemiz Ahmet ARSLAN Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Engin KILIÇ, İl Göç İdaresi Müdürü Hikmet ANDİÇ, Milli Eğitim Müdürü Aydın ACAY,  TİKA eski gönüllülerinden Erhan VARGÜN, İl STK temsilcileri ile farklı üniversitelerden ilimize gelen bir çok Çadlı öğrenci katıldı. Her iki Ülkenin Milli Marşlarının okunması ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Çadlı Öğrenciler Birliği Temsilcisi Muhammet İSHAKROZİ yaptı. İshakrozi yaptığı konuşmada Kars’ta ve Kafkas Üniversitesi’nde olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederken başta Rektörümüz olmak üzere tüm yetkililerin kendileri ile yakından ilgilendiklerini ve şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtti.

Programın ilerleyen bölümlerinde Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU,  konuşmalarında ülkelerinden, ailelerinden ayrılarak; ülkemizi, şehrimizi ve üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Çadlı öğrencilerin her türlü sorunlarını çözme yönünde tüm imkânlarını seferber etiklerini ifade etti. Ulusal-uluslararası öğrenci ayrımı yapmadan tüm öğrencilere yönelik her türlü sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliğe hız verdiklerini sözlerine ekleyen Rektörümüz, öğrencilerin yeni ailelerinin üniversitemiz olduğunu ifade ederek karşılaşabilecekleri her türlü sorunla ilgili olarak Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü’nün her zaman öğrencilerin yanında olduğunu belirtti.

Daha sonra söz alan TİKA eski temsilcilerinden Erhan VARGÜN de Çad Cumhuriyeti ve ülkemiz arasındaki tarihsel gelişim süreciyle ilgili bilgiler vererek öğrencilerin iki ülke ilişkilerinin gelişmesine sunacakları katkıları dile getirdi.

Çadlı Öğrenciler Birliğinin düzenlemiş olduğu I. Çad Kültür Etkinliği Çadlı öğrencilerin yöresel dans gösterisi ve şiir dinletisiyle devam etti. Program, başarılı olan Çadlı öğrencilere hediye ve teşekkür belgelerinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

177 kez görüntülendi.