31 Mayıs 2022

Kafkas Üniversitesi V. Geleneksel Okul Öncesi Çocuk Şenliği

Kafkas Üniversitesi Dede Korkut Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında öğretmen adaylarının destek ve katılımıyla düzenlenen Kafkas Üniversitesi V. Geleneksel Okul Öncesi Çocuk ŞenliğiProf. Dr. Abamüslüm Güven Stadyumunda 27 Mayıs 2022 tarihinde 10.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.
V. Geleneksel Okul Öncesi Çocuk Şenliği Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ACAY, Gençlik Spor İl Müdürü Nedim ASLAN, İl Kültür ve Turizm Müdür Hayrettin ÇETİN, Eğitim Fakültesi Dekanı ProfDr Murat Taşdan, İktisati ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Yüce, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Urlunç’un katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.
Düzenlenen çocuk şenliği Kars Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı anaokullarından (80. Yıl Cumhuriyet Anaokulu, 30 Ekim Anaokulu, Gül Çocuk Anaokulu, , Yenişehir Anaokulu) ve ilimiz genelinden yaklaşık 500 çocuk ve ebeveynleriyle, bu okulların yönetici ve öğretmenleri katılmıştır.
Düzenlenen şenlikle, Kars ilinde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarında eğitim alan çocuklara üniversite bilincinin kazandırılması, farklı okullardan çocukların bir araya gelerek toplu etkinliklerde bulunması ve çeşitli oyunlarla eğlenmesi amaçlanmıştır. Çocuk şenliği, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ACAY ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taşdan’ınaçılış konuşmaları ile başlamış, katılan okul müdürlerine protokol tarafından çiçek takdimi yapılmış, okul öncesi dönem çocuklarına yönelik hareketli ve müzikli oyunlar, palyaço gösterileri, çeşitli etkinlikler, çocuklara yönelik ikramlar ile devam etmiş ve şenliğe katılan çocuklara okul öncesi öğretmen adaylarının hazırladığı hediyeler dağıtılmıştır.
V. Geleneksel Okul Öncesi Çocuk Şenliğine katılan çocuk, ebeveyn, öğretmen ve yöneticilere ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.
Kamu oyuna saygı ile duyurulur. 


2161 kez görüntülendi.