Dekanın Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler ;

 

    Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Turizm Fakültesi, çağdaş eğitim ortamı ve güçlü akademik kadrosuyla lisans düzeyinde üniversite eğitimi veren bir fakültedir. Fakülte, turizm alanında çağdaş, bilimsel ve kaliteli bir eğitim öğretim sağlamak suretiyle ulusal ve uluslararası ortamda öğrencilerini rakipleriyle yarışacak şekilde yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
    Kafkas Üniversitesi, Sarıkamış Turizm Fakültesi olarak Üniversitemizin misyon, vizyon ve temel değerleri doğrultusunda ve bilimin ışığında çok yönlü ve kaliteli bir eğitim ve öğretimle öğrencilerimizi hem akademik hem de mesleki olarak geliştirmeyi ve ayrıca bilimsel bilginin arayışı içerisinde araştırma faaliyetlerinde bulunarak insanlığa hizmet etmeyi hedeflemekteyiz. Bu sorumluluk çerçevesinde, siz değerli gençlerimizi dört yıllık lisans eğitiminiz süresince günün ekonomik, sosyal, akademik ve rekabetçi koşullarına en uygun şekilde yetiştirmek noktasında fakültemizin akademik ve idari personeli ile birlikte her zaman en iyisini yapma gayreti içerisinde olacağız.
 
    Ülkemizin turizm endüstrisinin sürdürülebilirliği için akademik ve mesleki yönü kuvvetli nitelikli iş gücü ve girişimci mezunlar yetiştirmek önem arz etmektedir. Bu sebeple Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği ile Rekreasyon Yönetimi bölümlerimizde yetişen nitelikli öğrencilerimizin sektöre büyük fayda sağlayacağını düşünmekteyiz. Fakülte bünyesinde verilen eğitimlerle mezunlarının bireysel ve mesleki yetkinlikleriyle hem akademik hem de turizm sektöründe tanınan seçkin bir fakülte haline gelmekte kararlıyız.
 
 
    Siz değerli öğrencilerimizi hedeflerinize ulaştırmak açısından fakültemizde görmekten mutluluk duyarız.
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
 
 
Prof. Dr. Levent GELİBOLU

Sarıkamış Turizm Fakültesi Dekan V.

 
 

                                                                                 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

6113 kez görüntülendi.