17 Nisan 2019

Turizm Haftası sebebiyle düzenlenen Her Yönü İle Karsta Turizm adlı Panelimiz 15 Nisan 2019 tarihinde düzenlenmiştir.

 HER YÖNÜ İLE KARS' TA TURİZM PANELİ

 

Kars Ticaret ve Sanayi Odası, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Turizm Fakültesi’nin işbirliğiyle Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda “Her Yönü İle Kars’ta Turizm” konulu panel 15 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilmiştir.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını Sarıkamış Turizm Fakültesi Dekanı ve panel başkanı Prof. Dr. Ömür DEVECİ yapmıştır. Deveci, turizmin ülkemize sağladığı sosyal ve ekonomik katkıya vurgu yaparak, Kars’ın turizmden sağlayacağı faydalar ve Kars’ta turizm adına yapılması gerekenler hakkında bilgi vererek konuşmasını sonlandırmıştır.
 
Daha sonra  İl Kültür Turizm Müdürü Hakan DOĞANAY Kars ilinin inanç turizmi potansiyeli hakkında konuşmalarını gerçekleştirmiştir. Bir diğer panelist olan Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul ALİBEYOĞLU, Kars turizminin ticari işletmelere sağladığı faydalar ve yapılması gerekenlerin önemine değinmiştir. Dr. Öğretim üyesi Ayhan YARDİMİCEL, Kars’ta yer alan arkeolojik yapılar ile ilgili bilgiler verirken, panelin son konuşmacısı olan Dr. Öğretim Üyesi Tuncay ÇANAKÇI ise Kars ilinin turizm potansiyeli ve turizm istatistiklerine atıf yaparak sunumunu gerçekleştirmiştir.
 

 Panelin son bölümünde soru-cevap bölümüne geçilmiş, dinleyicilerin soruları yanıtlanmıştır. Son olarak panelistlere katılım belgeleri ve plaketler takdim edilmiştir.

 
 

 

 

 


3668 kez görüntülendi.