Diploma Teslimi

           Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizin diplomaları mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin öğrenci kimlik kartları ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunması gerekmektedir. Kimlik kartı olmayan öğrenciye diploması teslim edilmez. Kimlik kartı kayıp olan öğrencilerimizin yerel veya ulusal bir gazeteye kayıp ilanı vermeleri ve kayıp ilanı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunması gerekmektedir. Diplomalar ilişik kesme işlemleri tamamlandıktan sonra kendileri, kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaleti olan üçüncü şahıslar) teslim alabilirler.

      Diplomaların teslim edilebilmesi için mezun öğrencilerin Üniversitemizden ilişik kesmelerinde herhangi bir engel durumu olmaması gerekmektedir. İlişik kesmesinde engel bulunan öğrenciler ise bu engel durumu ortadan kalktıktan sonra diplomalarını teslim alabilirler.

   Diplomasının aslını kayıp eden öğrencilerimizin dilekçe, kimlik fotokopisi ve kayıp ilanı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunması gerekmektedir.

Diploma Sorgulama Ekranı

 

852 kez görüntülendi.