TESİSLER

                                    KAFKAS ÜNİVESİTESİ SPOR TESİSLERİ

1-Kafkas Üniversitesi Prof.Dr.Necati KAYA merkez kapalı spor salonu.
            Spor Salonumuz tek tribünlü olup seyirci kapasitesi 750 kişiliktir. Çok amaçlı kullanılmaktadır. Üniversitemiz fakülte ve yüksek okulları beden eğitimi derslerini ve takım sporları idmanlarını salonumuzda yapmaktadırlar. Ayrıca salonumuzda konserlerde düzenlenmektedir. Kampus alanı içerisinde yer almaktadır.
2-Kafkas Üniversitesi Prof.Dr.Necati KAYA  kapalı antrenman  spor salonu.
Spor Salonumuz  tek tribünlü olup seyirci kapasitesi 100 kişiliktir. Çok amaçlı kullanılmaktadır. Üniversitemiz fakülte ve yüksek okulları beden eğitimi derslerini ve takım sporları idmanlarını salonumuzda yapmaktadırlar. Ayrıca il genelinde MEB ve il gençlik spor müdürlüğü turnuva ve müsabakalarını burada organize etmektedir. Kampus alanı içerisinde yer almaktadır.
3-Kafkas Üniversitesi Halı saha
Halı sahamız tek tribünlü olup seyirci kapasitesi 100 kişiliktir. Üniversitemiz fakülte ve yüksek okulları beden eğitimi derslerini ve takım sporları idmanlarını salonumuzda yapmaktadırlar. Ayrıca il genelinde MEB ve il gençlik spor müdürlüğü turnuva ve müsabakalarını burada organize etmektedir. Kampus alanı içerisinde yer almaktadır.
4- Kafkas Üniversitesi Ali Gaffar OKKAN kapalı spor salonu
Spor salonumuz tek tribünlü olup seyirci kapasitesi 100 kişiliktir. Yüksek okullar beden eğitimi derslerini ve takım sporları idmanlarını salonumuzda yapmaktadırlar. Eski eğitim fakültesi tepe kampusunda yer almaktadır.
5- Kafkas Üniversitesi Açık alan spor tesislerimiz
İki adet voleybol sahası, iki adet basketbol sahası ve iki adet kort tenisi sahası ile öğrencilerimize hizmet verilmektedir. Kampus alanı içerisinde yer almaktadır.
6- Kafkas Üniversitesi stadyumu
Karşılıklı iki tribüne sahip olan stadımızın kapalı tribünü 3500 kişiliktir, açık tribüne  ise 1500 kişilik  olup toplam  Seyirci kapasitesi 5000 kişidir. Stadımız FİFA  futbol çimi kalite kavramı 2 yıldız  uyarınca onaylanmıştır. Mevcut stadımızda fitness salonu, yoga salonu ve öğrenci kulüplerimize tahsis edilmiş odalar mevcuttur. Futbol sahamızın etrafı tartan pist ile çevirili olup puanlı atletizm yarışları için uygundur. Ayrıca üniversitemiz amatör futbol takımı amatör lig maçlarını sahamızda oynamaktadır.
 
5082 kez görüntülendi.