#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Fakültemiz’de 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı sonunda mezun olan öğrencilerimiz için Prof. Dr. Necati Kaya Spor Salonu’nda 15.06.2022 tarihinde mezuniyet töreni yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Kars Tanıtım Slayt gösterisi sunuldu. Mezun olan öğrencilerimizin adına Hemşirelik Bölüm birincisi S…. O….. ve Ebelik Bölüm birincisi K…. A…… konuşmalarını gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. H…. K…. ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Y…. A….. tüm mezun olan öğrencilerimizi konuşmalarında tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Akademik yükselme gösteren öğretim elemanları için Akademik Giysi Töreninin ardından fakültemizi derece ile bitiren okulumuz öğrencilerine Rektörümüz ve Dekanımız ödüllerini takdim ettiler. Öğrenciler şarkı ve şiirlerden oluşun etkinliklerini sundu. Bölümlerden mezun olan öğrencilere diplomalarının takdiminin ardından mezun olacak öğrencilerle ilgili slayt gösterisi sunuldu. Ebelik ve Hemşirelik andını takiben yapılan müzik dinletisi ile program sona erdi. Mezuniyet programının hazırlanmasında emeği geçen akademisyenlerimize teşekkür ediyoruz. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, gelecek hayatlarında başarı ve tüm yollarının açık ve aydınlık olmasını diliyoruz.

22 Haziran 2022 - Çarşamba
Devam...
#

Üniversitemizde 5-12 Mayıs Dünya Ebeler ve Hemşireler Günü Kutlandı

Kafkas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından, 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Y…. A….. ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. E…. K…. Yaptı. Ardından Kafkas Üniversitesi Sağlık ve Araştırma Merkezi, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı P…. N…. hemşirelerin hakları, sorunları ve çözüm önerileri üzerine bir konuşman gerçekleştirdi. Fakültenin Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden Z…. A…. ve M….. İ….T…..’ın şiir dinletisi ve Z…. B…..’ın Yan Flüt performansı ardından Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ı tarafından “Müzik dinletisi” yapıldı. “Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak için Hemşireliğe ve Ebeliğe Yatırım Yapın” başlıklı panelin moderatörlüklerini Fakülte Dekan yardımcıları Prof. Dr. S…. E… Y….. ve Doç. Dr. N…. B…. D….’ın yaptığı, ICN/ICM 2022 Teması adlı oturuma geçildi. Dr. Öğr. Üyesi D…. B….., ICN 2022 Teması: “Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak için Hemşireliğe Yatırım Yapın ve Haklarına Saygı Gösterin”, Dr. Öğr. Üyesi Ş…. Y….. A…, ICM 2022 Teması: “100 Yıllık İlerleme” sunumlarını yaptı. Fakültemiz Ebelik ve Hemşirelik Bölümü Öğrencilerinin hazırlamış olduğu video gösterimi ve ardından Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ı öğrencileri tarafından “Halk Oyunları gösterisi” yapıldı. Kafkas Üniversitesi Dede Korkut Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. M…. Ş…. B…., Üniversitemiz Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Ş…. S… ve Öğr. Gör. E…T…. A…. Hocalarımızın katkılarıyla hazırlanan Ebelik ve Hemşirelik Bölümü Öğrencilerinin “Materyal Sergisi” gösterime sunuldu. Teşekkürlerin sunumu ile program sona erdi.

20 Mayıs 2022 - Cuma
Devam...
#

Sağlık Bilimleri Fakültesi "5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü" Etkinlikleri

Sağlık Bilimleri Fakültesi "5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü" Etkinlikleri

16 Mayıs 2022 - Pazartesi
Devam...
#

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMASI

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri Aktif Yaşlanma Dersi ve “Üniversitemizin Toplumsal Katkı” faaliyetleri kapsamında Üniversite Kampüsünde topluma örnek olma, bireylerde davranış değiştirme ve empati kurabilme amacıyla gönüllülük çalışması gerçekleştirdiler. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı olarak bu anlamlı, önemli ve topluma örnek oluşturacak faaliyetleri nedeniyle katılım sağlayan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

26 Nisan 2022 - Salı
Devam...

Bağlantılar