ADAY ÖĞRENCİ BAŞLIĞI

ADAY ÖĞRENCİ

1-      Fakültemiz Hemşirelik ve Ebelik Bölümlerinde zorunlu staj yoktur. Uygulamalı eğitimlerimiz Fakültemiz laboratuvarlarında ve Üniversitemiz Araştırma Hastanesinde yapılmaktadır.

2-      Araştırma hastanesinde uygulamalı eğitimlerimiz esnasında Fakültemizce belirlenen Ebelik Bölümü öğrencilerimiz pembe forma, Hemşirelik Bölümü öğrencilerimiz lacivert forma giymek zorundadır.

3-      Ders uygulamalarında kullanılan sarf malzeme, araç ve gereçler Fakültemiz tarafından karşılanmaktadır.

4-      Program içeriği dönem öncesi bölümler tarafından oluşturulur ve Eğitim-Öğretim dönem öncesinde web sitemizde duyurulur. Fakültemiz merkez kampüste bulunmaktadır. Şehir merkezine mesafesi dolmuşla 15 dakikadır. Öğrencilerimiz kampüsümüzde bulunan Merkezi Kafeteryada Öğle yemeklerini yiyebilmektedirler. Kampüsümüzde Üniversite eğitimi ve akademik araştırmalar için gerekli materyalleri olan, elektronik ortamda da kullanıcıların bilgiye erişimlerini en hızlı ve en kolay şekilde sağlayan Merkezi Kütüphanemiz bulunmaktadır.

5-      İhtiyaç durumunda Rektörlüğümüzden gelen yazıya istinaden duyuru yapılarak öğrencilerimizden dilekçe almak suretiyle, Dekanlığımız tarafından maddi durumlarına göre belirlenen (İhtiyaca göre 1 ile 4 öğrenci kadar) Fakültemiz öğrencilerinin kısmi zamanlı çalışma imkanı bulunmaktadır.

3733 kez görüntülendi.