22 Aralık 2023

Fakültemizden Anlamlı Sosyal Sorumluluk Projeleri

 

Fakültemiz öğretim elemanlarından Arş. Gör. Dr. Berna AKTAŞ tarafından hemşirelik bölümü 3.sınıf öğrencilere verilen seçmeli Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirildi.

Hastane, Yurt, İlkokul ve Kampüs Alanında Verilen Sağlık Eğitimi

Derse kayıtlı öğrenciler tarafından hazırlanan projelerde üniversitemize bağlı sağlık uygulama ve araştırma merkezinde diyabet, prostat, emzirme, yara bakımı gibi konularda, ilimizde bulunan bir ilkokulda el yıkama ve diş fırçalama konusunda, üniversitemiz kampüs alanında bağımlılıklar konusunda ve ilimizde yer alan bir kız öğrenci yurdunda perine bakımı konusunda sağlık eğitimi yapıldı.

Fidan Dikimi

Derse kayıtlı öğrenciler tarafından 11 Kasım milli ağaçlandırma günü kapsamında ilimizde yapılan fidan dikim etkinliğine katılım sağlanarak fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Sokak Hayvanlarını Korumaya Yönelik Broşür ve Mama Dağıtımı

Derse kayıtlı öğrenciler tarafından hazırlanan projede üniversitemiz kampüs alanındaki öğrenci ve personellere bilgilendirme yapılarak broşür ve kedi-köpek maması dağıtımı yapıldı.

Huzurevi Ziyareti

Derse kayıtlı öğrenciler tarafından hazırlanan projede ilimizde bulunan huzurevine bir ziyaret planlandı. Gerçekleştirilen ziyarette huzurevi sakinlerine çeşitli ikramlarda bulunularak sohbet edildi.

4-12 Yaş Arası Görme Engelli Çocuklara Yönelik Sesli Masal

Derse kayıtlı öğrenciler tarafından 4-12 yaş arası görme engelli çocuklar için yazılan masal seslendirilerek Spotify uygulamasına yüklendi. Sesli masalımıza aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://open.spotify.com/show/55c0TGSCB8Oc9GenjuMV2u?si=VRZe8EqPShemUcY5hTXgPg&nd=1&dlsi=d55794981f684414


184 kez görüntülendi.