#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Ebelik Bölümü Etkinlikleri

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Lokman Hekim Üniversitesi Öğrenme ve Öğretmeyi Geliştirme ve Ölçme Değerlendirme Birimi işbirliği ile “Ebelik Bölümü Etkinlikleri” adı altında 29 Aralık 2021 tarihinde saat 12:30-13:30 arasında Dr. Öğr. Üyesi Did… Şİ…..K KÜ….ÇE ve Öğr. Gör. Eb… İ…. KI…..L moderatörlüğünde “Online Ebelik Öğrencileri Bilgi” yarışması düzenlemişlerdir. Yarışmaya, İstanbul Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Lokman Hekim Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Gülhane Üniversitesi olmak üzere toplam 13 üniversite katılmıştır. Üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü’nü, Doç. Dr. Öz… KA…….LU’nun gözetmenliğinde Ebelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerimizden Be… A…T, Me….. ÖZ….K ve Se…. GÜ….TI temsil etmişlerdir. Öğrencilerimiz yarışmada 22 sorudan ilk 3 soruda 1. sırada daha sonra 12. soruya kadar ilk 3’ün içerisinde yarışmış olup bilgi yarışmasında 13 üniversite arasından 5. sırada yer almışlardır. Öğrencilerimizi göstermiş oldukları gayretten dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

31 Aralık 2021 - Cuma
Devam...
#

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı'nın "Kahkaha Yogası İle Gülün Güldürün" İsimli Etkinlik Duyurusu

"Kahkaha Yogası İle Gülün Güldürün" İsimli Etkinlik Duyurusu

9 Aralık 2021 - Perşembe
Devam...
#

FAKÜLTEMİZ HEMŞİRELİK ve EBELİK BÖLÜMÜ 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLENDİ

Fakültemiz Oryantasyon Komisyonu olarak 15 Ekim 2021 tarihinde 1.sınıf Hemşirelik ve Ebelik bölümü öğrencilerine yönelik oryantasyon programı düzenlendi. Program, Sayın Dekanımız Prof. Dr. Y..... A..... ve Sayın Dekan Yardımcımız Prof. Dr. S.... E..... Y..... hocalarımızın konuşmalarının ardından Oryantasyon Komisyonu Başkanı Sayın Dr. Öğr. Üyesi D.... B....... hocamızın sunumları, değerli öğretim üyeleri hocalarımızın kendilerini tanıtmaları ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

19 Ekim 2021 - Salı
Devam...
#

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fakültemiz 2020-2021 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni 09.06.2021 tarihinde hijyen ve sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak Üniversitemiz Ahmet ARSLAN Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan programla gerçekleştirildi. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU, Dekanımız Prof. Dr. Y..... A...., öğretim elemanları, idari personelimiz ve mezun öğrenciler katıldı. KOVİD-19 pandemisi nedeniyle tüm öğrencilerin yüz yüze katılamadığı törene çevirim-içi olarak ta katılım ve paylaşım sağlandı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı, dereceye giren öğrencilerin konuşmaları, protokol konuşmaları yapıldı. Okulumuz birincisi M.... K....., törene çevirim içi katılarak konuşmasını yaptı, heyecan ve mutluluğunu arkadaşları ile paylaştı. Rektörümüz Prof. Dr. H.... K....’nun konuşmasında “Bugün, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini geride bırakarak gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınız neticesinde mezun oluyorsunuz. Bir dönemin bitişini, aynı zamanda yeni başlangıçları ifade eden mezuniyet, hedefe varmak için çıkılan yoldaki ilk adımı ifade etmektedir. Pandemi sürecinin mesleğin önemini anlamada yine bir basamak olmuş ve hemşire/ebelerin sağlık bakım sürecindeki önemli rollerini yeniden göstermiştir. Bundan sonra gittiğiniz yerlerde, meslek hayatınızda, burada aldıklarınızı birebir uygulama fırsatı bulacaksınız. Emek ve gayretleriniz sonucunda elde ettiğiniz bu başarınızda öncelikle mezun olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için özverili çalışmalar yürüten değerli öğretim elemanlarımızı, evlatları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan değerli ailelerinizi kutluyorum. Allah’a emanet olun, bizlere de dua etmeyi unutmayın” dedi. Konuşmaların ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın H.... K....., Fakültemizi dereceyle bitiren öğrencilere hediyesini ve diplomasını takdim etti. 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı slayt gösterisi, mezun olan öğrencilere sırayla diploma ve ödüllerinin verilmesi ile sürdürülen programımız yemin töreni ve kep atma merasiminin ardından Onuncu Yıl Marşı ile son buldu.

13 Haziran 2021 - Pazar
Devam...

Bağlantılar