#

Olanaklar

 Olanaklar

LABORATUARLAR
Fakültemizde öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla 2 adet klinik beceri laboratuarı,  1 adet anatomi laboratuarı bulunmaktadır.

KÜTÜPHANE
Fakültemiz kütüphanesi yapılan yeni düzenlemelerleçalışmalarını rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için 08.00-17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin hizmetindedir. Ayrıca öğrencilerimiz merkez kütüphaneden de yararlanabilmektedir.

ULAŞIM 
 Fakültemizin Kars’ın merkezine yakın olması, ulaşım sorununu önemli ölçüde ortadan kaldırmaktadır.

YURTLAR 
Kars dışından fakültemize gelen öğrencilerimizin; gerek gelmeden önce, gerek geldikten sonra yaşadıkları en önemli sorunlar arasında, barınma sorunu yer almaktadır. Öğrencilerimiz, barınma sorununu çözmek, ciddi maddi ve manevi külfetleri beraberinde getirmektedir. Üniversitemiz barınma sorununun çözümü amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaçla yürütülen çalışmalar sonucunda,  kimi mevcut yurtlar, üniversite yönetimi altına alınmış ve bazı yeni yurtlar yapılmıştır. Öğrenciler kredi ve yurtlar kurumuna başvurarak merkezde bulunan öğrenci yurtlarından faydalanabilirler. Bunun yanı sıra şehir merkezinde bulunan özel yurtlardan ya da konutlardan da yararlanabilmektedirler.

YEMEK 
Öğrencilerimiz üniversitemiz yemekhanesinden son derece ekonomik fiyatlarla, sağlıklı gıdalarla beslenerek yararlanmaları mümkündür. Ayrıca kampüs içerisinde çeşitli seçenekler de bulunmaktadır.

SAĞLIK HİZMETLERİ                    
Öğrenci Sağlık Karnesi bulunan öğrencilerin, sağlık sorunları ile ilgili olarak başvuracakları ilk yer, KAÜ. Rektörlüğü, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (Mediko - Sosyal Merkezi) ile irtibat bürolarıdır. Buralara başvuran öğrencinin muayenesi yapılır. Bu yönetmelik kapsamındaki öğrenciler gerekli görüldüğünde, Kafkas  Üniversitesi Hastanesine sevk edilirler.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Öğrencilerimiz uygun zamanlarda akademik danışmanları ile ders veya ders dışı konularla ilgili problemlerini konuşma olanağına sahiptir. Ayrıca Fakültemizde öğrencilerin sorunlarını paylaşarak destek alabilecekleri Psikolojik Danışmanlık ve Destek Komisyonu da bulunmaktadır.

YATAY GEÇİŞLER
Eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim Kurumları arasından koşulları yerine getiren öğrencilere yatay geçişle geliş ve gidiş imkanı sağlanmaktadır.