#

Psikolojik Danışma ve Rehberlikte Örnek Bir Uygulama

Türkiye’de Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanının önde gelen isimlerinden ve vazgeçilmezlerinden biri sayılan Prof. Dr. Nilüfer VOLTAN ACAR yönetiminde Kafkas Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uygulama ve Araştırma Merkezinde örnek bir grupla psikolojik danışma oturumu gerçekleştirdi.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı öğretim üyesi  Prof. Dr. Nilüfer VOLTAN ACAR, 29.05.2015 saat 10 da “Psikolojik Danışmada Uygulamalar” konulu bir çalışma gerçekleştirdi.  Çalışma oldukça yoğun bir katılımcı ilgisiyle karşılandı. Bu geniş katılımlı çalışmanın ardından saat 14.00 da Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Sınıf öğrencilerinden oluşan grupla Psikolojik Danışma Bölümü gerçekleştirildi. Kafkas Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Araştırma ve Uygulama Merkezinde gerçekleştirilen bu örnek psikolojik danışma grubunu Prof. Dr. Nilüfer VOLTAN ACAR yönetti. Merkezin müdürü, Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖZMEN, yapılmış olan  bu uygulamanın “öğrencileri açısından eğitim amaçlı ve öğrenmeye dayalı” olduğunu bildirdi. Uygulamanın, aynı zamanda katılımcıların yaşantılarına ilişkin farkındalıklarının arttırılmasına yönelik olması bakımından önemli ve değerli bir etkinlik olduğunu ifade etti. ÖZMEN “öğrencilerimizin kitaplarını okuyarak tanıdıkları fakat kendileriyle bizzat tanışmadıkları bilim insanlarının üniversitemize gelerek uygulamaları bizzat kendilerinin öğrencilerimize göstermeleri bizim için önemlidir. Öğrencilerimiz için ise çok güzel bir imkandır. Bir çok üniversitenin bulamadığı bu imkanı öğrencilerimize sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Psikolojik danışma Alanının önde gelen isimlerini merkez olarak ve bölüm olarak ağırlamaya devem edeceklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖZMEN, Kafkas Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sami ÖZCAN’a ve Eğitim Fakültesi dekanlığına etkinliklerin gerçekleştirilmesinde vermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerini ifade etti.

   

1723 kez görüntülendi.