k+ Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri Koordinatörlüğü
#

Kulüplerimiz

AKTİF KULÜPLERİMİZ VE FAALİYET ALANLARI

 

1-      Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü

Fen Edb. Fak. Moleküler biyoloji ve genetik bölümü öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kendi bölümlerini tanıtmak öğrencilere bu alanda eğitim seminer ve panel düzenlemek. 

2-      Gönüllü Hekimler Atölyesi Kulübü

Tıp Fakültesi Öğrencileri tarafından kurulmuş olan afet ve acil durumlarda gönüllü olarak görev almak köy okullarında ve dar gelirli mahallelerde uzman doktorlar ile birlikte gönüllü sağlık taraması yapmak meslek konusunda bilgi vermek amacı ile kurulmuştur. 

3-      Veteriner Fakültesi Bilimsel Araştırma Kulübü

Veteriner fakültesi öğrencileri tarafından, veteriner hekimlerin akademik hayata alışabilmesi, öğrenmesi bilimsel anlamda çalışma yapmaları için seminer panel düzenlemek için kurulmuştur. 

4-      Çeviri Kulübü

Fen Edb. Fak. Mütercim Tercümanlık bölümü öğrencileri tarafından kurulmuş olup bütün üniversite öğrencilerine dil konusunda hizmet sağlayabilmek, kendi alanlarında gelişebilmek için panel ve seminerler düzenlemek, ders dışı boş zamanlarda dil pratikleri yapmak için kurulmuştur. 

5-      Kariyer Kulübü

İİBF öğrencileri tarafından kurulmuş olup öğrencilere kariyer, gelecek ve kişisel gelişim konusunda seminer panel eğitim vermek için kurulmuştur. 

6-      Girişimcilik Kulübü

İİBF İşletme bölümü öğrencileri tarafından iş hayatı, gelecek ve kişisel gelişim konularında destek amacı ile kurulmuştur. 

7-      Yeniler Kulübü

İlahiyat Fakültesi Öğrencileri tarafından kurulmuş olup Öğrencilerin ders dışı zamanlarda kişisel gelişim ahlaki ve toplumsal değerler üzerine seminer panel ve eğitim konusunda kendilerini geliştirebilmesi için kurulmuştur. 

8-      Uluslararası Ticaret ve Lojistik Topluluğu Kulübü

İİBF bünyesinde kurulmuş olan kulüp öğrencilerin kendi alanlarında gelişimleri için seminer panel düzenlemek amacı ile kurulmuştur. 

9-      Sosyal Doktorlar Kulübü

Tıp Fakültesi Öğrencileri tarafından ders dışı fakülte bazlı sosyal faaliyetler ( Gezi, Spor vb.) düzenlemek için kurulmuştur. 

10-   Genç Girişimci Sağlıkçılar Kulübü

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bünyesinde kurulan kulüp Hemşirelik konusunda öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi ve kariyer konusunda eğitim panel ve konferans gibi faaliyetlerde bulunmak üzere kurulmuştur 

11-   Atlı Spor Kulübü

Veteriner fakültesi öğrencileri tarafından kurulan kulüp öğrencilerimize ata sporu olan binicilik konusunda eğitim vermek, veteriner hekim adaylarına ise at bakımı konusunda eğitim vermek amacı ile kurulmuştur. 

12-   Bisiklet Kulübü

Kampüs içerisinde sağlıklı yaşam hedefi ile öğrencilerin bir arada eğitim alması boş zamanlarında spor yapabilemleri için kurulmuştur. 

13-   Matematik Eğitimi Kulübü

Eğitim fakültesi matematik öğretmenliği bölümü tarafından kurulmuş olup öğrencilerin alanlarında kendilerini geliştirmeleri için kurulmuştur.

14-   Tiyatro Kulübü

Üniversite içerisinde öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri amatör olarak tiyatroya ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek oyun sergilemek tiyatro ile ilgili temel eğitimleri vermek için kurulmuştur. 

15-   Azerbaycan Kültür Kulübü

Yabancı uyruklu öğrencilerimiz tarafından kendi kültürlerini üniversiteye tanıtmak amacı ile eğitim panel vb organizasyonları yapmak için kurulmuştur. 

16-   Hekim Ağacı Kulübü

Tıp fakültesi öğrencileri tarafından sosyal aktiviteler için kurulmuştur. 

17-   Türk Hukuk Kulübü

Öğrencilerin temel hukuk kavramları, insan hakları gibi konularda eğitim almaları amacı ile kurulmuştur. 

18-   Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Kulübü

Eğitim Fakültesi PDR öğrencilerinin ders dışı zamanlarda alanlarında kendilerini geliştirmesi bölüm içi çalışmaların daha yaygın olması amacı ile kurulmuştur. 

19-   Damla Kulübü

Gençlik ve Spor Bakanlığının Damla Projesi kapsamında kurulmuştur. 

20-   Kars Çoban Köpeği Kulübü

Veteriner Fakültesi Öğrencileri tarafından Kars İline özgü olan çoban köpeğinin tanıtımı , üretilmesi ve veteriner hekim adaylarının kendilerini geliştirmesi için kurulmuştur. 

21-   İlim kültür ve Medeniyet Kulübü

Öğrencilere tarihi anlatmak , Türk toplumunun geçmişi hakkında bilgilendirmek amaı ile kurulmuştur. 

22-   Ultraslan kulübü

Galatasaray taraftarlarının oluşturduğu kulüptür. 

23-   1907 Uni Feb Kulübü

Fenerbahçe taraftarlarının oluşturduğu kulüptür 

24-   Pazarlama ve sosyal girişimcilik kulübü

İİBF pazarlama bölümü tarafından öğrencilerin alanlarında kendilerini geliştirmesi için kurulmuştur. 

25-   İnovatif Gençlik Kulübü

Öğrencilerin ders dışı zamanlarda kendilerini geliştirebilmesi, sosyal projelerde yer almaları konusunda farkındalık yaratmak için kurulmuştur. 

26-   Okçuluk Kulübü

Tarih ve ata sporu olan okçuluk konusunda öğrencileri bilgilendirmek eğitim vermek ve okçuluğun yayılmasını sağlamak için kurulmuşlardır. 

27-   Müzik ve Dans Kulübü

Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kulübün amacı müzik ve halk oyunları alanında eğitici faaliyetler(halk oyunları ekipleri, müzik kursları, konserler, kültürel seminer ve paneller) yaparak üniversitemizin farklı birimlerinde öğrenim gören öğrencileri kültürel ve sanatsal etkinliklerde buluşturmak ve üniversitemizin adını bu alanda öne çıkarmaktır.

7189 kez görüntülendi.