k+ Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri Koordinatörlüğü
#

Genel Bilgi

Hızla değişen ve gelişen dünya düzeni içinde Kafkas Üniversitesi, zamanın gereklerini dikkate alarak, evrensel eğitim anlayışını sosyal ve kültürel faaliyetlerle destekleyerek sürdürmektedir. Bu faaliyetleri zaman ve mekan sınırı tanımadan tüm yıla yaymakta, öğrencisinden personeline ve bu konularla ilgilenen herkese ulaştırmaya çalışmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri koordinatörlüğü, bu hizmetleri yürütürken, öğrencilerin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine yardımcı olmak, yeni ilgi alanları ile birlikte dinlenme ve eğlenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, güzel sanatlarla ilgili faaliyetleri izlemelerini, isterlerse bu faaliyetlere katılmalarını temin etmek için, Öğrenci Kulüpleri aracılığıyla bir çok etkinlik planlayıp gerçekleştirmektedir.

Öğrenci kulüpleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının 28.10.2016 tarih ve E.16621 sayılı ‘’ Öğrenci kulüp üyelerinin FETÖ/PDY terör örgütü veya diğer terör örgütlerine üyeliği, iltisakı ve irtibatı kapsamında üyeliklerinin bulunup bulunmadığı yönünde değerlendirme yapılarak mevcut kulüplerin kapatılıp yeniden kurulmasına ‘’ilişkin yazıları ile Kafkas Üniversitesi Senatosunun 23.11.2016 tarih ve 03 sayılı toplantısında kabul edilmiştir.

Yapılan incelemelerin ardından mevcut kulüplerin tekrar kurulmasına ilişkin dosyalar senatoda görüşülmüş olup uygun olan kulüpler açılmıştır.

Üniversitemiz Senatosunun 10.10.2017 tarih ve 08 sayılı toplantısı sonrası üniversitemiz bünyesinde ‘’ Yüksek Öğrenim Kanunu’nun 46 ve 47. Maddeleri ile Yükseköğretim Kurumları Mediko-Sosyal Sağlık Kültür ve Spor işleri Dairesi Uygulama Yönetmeliği’’ maddelerince Kafkas Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü kurulması kararı ile öğrenci kulüplerimiz koordinatörlüğe bağlandılar.

2009 kez görüntülendi.