Diploma Talep

DİPLOMA TALEBİ

 

       Üniversitemizden mezun olan ön lisans ve lisans öğrencilerimizin diplomaları mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diplomalarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında öğrenci kimlik kartı ile şahsen veya kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaleti olan üçüncü şahıslar)   elden teslim alabilirler.

     Ayrıca kargo ile diploma almak isteyen öğrencilerin Mezun Bilgi Sistemine girerek iletişim bilgileri kısmındaki adres ve telefon bilgilerini eksiksiz doldurup kaydettikten sonra sol tarafta bulunan “Diploma Talep Formu” yazdırılarak imzalamanız gerekmektedir. İmzalanan Diploma Talep Formu, Öğrenci Kimlik Kartı ve varsa daha önce alınmış Geçici Mezuniyet Belgesini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına posta ile göndermeleri halinde talep formunda belirtilen adresine diploması kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir. (Faks veya e mail ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Öğrenci kimlik kartı ve varsa daha önce alınmış Geçici Mezuniyet Belgesini aslını veya kayıp ilanını göndermeyen öğrencilere diplomaları gönderilmeyecektir.)    Kargo İle Diploma Talep Formu Kılavuzu (Lütfen Tıklayınız)

       Diplomaların teslim edilebilmesi için mezun öğrencilerin Üniversitemizden ilişik kesmelerinde herhangi bir engel durumu olmaması gerekmektedir. İlişik kesmesinde engel bulunan öğrenciler ise bu engel durumu ortadan kalktıktan sonra diplomalarını teslim alabilirler.

       Diplomanızı alabilmeniz için öğrenci kimlik kartınızı ve  varsa daha önce almış olduğunuz geçici mezuniyet belgesini teslim etmeniz gerekmektedir. Öğrenci kimlik kartı  ve geçici mezuniyet belgesi olmayan öğrenciye diploması teslim edilmez. Kimlik kartı ve geçici mezuniyet belgesi kayıp olan öğrencilerimizin yerel veya ulusal bir gazeteye kayıp ilanı vermeleri ve kayıp ilanı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunması gerekmektedir.

  

Diploma Talebi İçin Gönderilecek Belgeler

1-      Mezuniyet Bilgi Sisteminden alıp imzaladığınız Diploma Talep Formu

2-      Öğrenci Kimlik Kartı veya kayıp ilanı

3-      Varsa daha önce alınmış Geçici Mezuniyet Belgesini aslı veya kayıp ilanı

 

Yukarıda belirtilen belgelerden herhangi biri eksik ise Diploma gönderilmez.

  

Diploma Talep Formunun gönderileceği adres:

Kafkas Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Şehitler Mah. Ahmet Arslan Cad. Rektörlük Binası 3. Kat

36100 Merkez/KARS 

   

 Kargo İle Diploma Talep Formu Kılavuzu (Lütfen Tıklayınız)

 

23919 kez görüntülendi.