Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler Fakültemize Hoş Geldiniz,

Kafkas Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi 2010 yılında kurulmuş olup bünyesinde Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerini barındırmaktadır. Biyomühendislik programı 2012-2013 öğretim hayatına başlamıştır. 2013-2014 yılında Biyomühendislik yanında Makine Mühendisliği programıda hem normal hemde ikinci öğretim olmak üzere eğitim hayatına başlamıştır.
Fakültemiz Lisans programlarının amacı; temel ve mühendislik bilimleri altyapısı elde etmiş, mesleki etik değerlere sahip, yaşam boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş, teknolojik çözümler üreten, çevre ve enerji bilincinin farkında olan, endüstri ile toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen, nasıl yapıldığı değil nasıl düşünüleceğini bilen, takım çalışmasına yatkın lider mühendisler yetiştirmektir.
Fakültemizde Socrates-Erasmus, Farabi ve Mevlana gibi öğrenci ve öğretim elemanı hareketlik ve bölümler arası çift anadal ve yan dal programları mevcuttur. 
Genç ve dinamik akademik kadromuz ile sizlere en iyi öğretimi vermek adına Kafkas Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesini tercih eden öğrencilerimize hoşgeldiniz der öğrencilik hayatınız boyunca başarılar dilerim.
Fakültemizi daha iyi tanımak için web sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyor ve sorularınız için aşağıdaki e-posta adresimden bana ulaşabileceğinizi belirtmek istiyorum.
 
Prof. Dr. Ömür DEVECİ
 
omur.deveci@kafkas.edu.tr
 
 

2879 kez görüntülendi.