#

Vizyon ve Misyon

VİZYONUMUZ

Bilgi teknolojilerinin çok geliştiği ve iletişimin sınır tanımadığı günümüz dünyasında artık tek yabancı dil yetmemekte ve en az iki ya da üç dil bilen elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Dünyada medya, turizm, hukuk, politika, sağlık, ekonomi, bilişim ve teknoloji, edebiyat-sanat gibi daha birçok alanlarda baş döndürücü gelişmeler yaşanmaktadır. Bu çerçevede gerek ülkemizde yaşanan gelişmeleri farklı ülkelere aktarmak ve gerekse başka ülkelerde yaşanan gelişmelerden haberdar olmak ve faydalanmak için çok dilli yetkin elemanlara olan ihtiyaç yadsınamaz. Bu çerçevede Türkiye’de ve Kafkas Ülkelerinde Mütercim-Tercümanlık alanında gerek pratik gerekse teorik anlamda Üniversitemizi söz sahibi yapmak öncelikli vizyonumuzdur.  

 

MİSYONUMUZ

Bu ihtiyacın karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Mütercim-Tercümanlık Bölümümüzde öncelikle iki dilli eğitim veren Türkçe-İngilizce-Fransızca Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı açılmıştır. Bu Anabilim Dalını İngilizce ve Rusça Mütercim- Tercümanlık Anabilim Dalları takip etmiştir.

2012 yılından beri eğitim-öğretim yapılan Türkçe-İngilizce-Fransızca Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalının yanı sıra özellikle bölge ülkelerinin dillerine ait Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dallarının açılabilmesi için gerekli çalışmalar yürütülmektedir.

 

 

 

 

 

4152 kez görüntülendi.