İşletmede Mesleki Eğitim Modeli Bilgilendirme

İŞLETMEDE MESLEKİ EĞİTİM NEDİR?

Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek ve tecrübe kazanmalarına olanak sağlayan, işletmelerde yapılan mesleki eğitimlere ilişkin bir uygulamadır. Bu model, genellikle 3+1 olarak bilinir ve öğrencilerin son dönemlerini bir işletmede uygulamalı eğitim alarak geçirmelerine imkan tanır.

Üniversitemiz, öğrencilerimizin istihdam oranlarını artırmak amacıyla bu eğitim modelini benimsemiş ve uygulamaya koymuştur. Öğrencilerimiz, son dönemlerini okula gelmeden önce 15 hafta boyunca tam zamanlı ve kesintisiz olarak iş yaşamına doğrudan katılarak uygulamalı eğitim alırlar.

İŞLETMEDE MESLEKİ EĞİTİMİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Öğrencilerimiz, eğitimleri süresince mesleki alanlarıyla ilgili kazandıkları teorik bilgilerini, "İşletmede Mesleki Eğitim" dersi adı altında iş yerlerinde uzman kişilerin rehberliğinde yapacakları uygulamalı eğitimle birleştirerek nitelikli istihdama yönelik yeteneklerini geliştirebilecekler. Ayrıca:

  • İş yerlerindeki deneyim ve tecrübeleri yerinde öğrenerek takım çalışması, iş disiplini ve sorumluluk alma becerilerini artırabilecekler.
  • İş dünyasıyla okurken tanışma fırsatı bulacaklar ve mezuniyet sonrası iş yerlerine adaptasyon sorunu yaşamayacaklar.
  • İş yerlerinde kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar, tecrübeleri ve özgüvenleri artacak, gelecekleriyle ilgili kariyer planlaması yapabilecekler.
  • Öğrencilerimiz, okurken iş hayatıyla tanışma ve iş bulma fırsatı elde edecekler ve 4 aylık iş tecrübesine sahip olarak mezun olacaklar.

103 kez görüntülendi.