9 Eylül 2019

Pakistan-Türkiye Araştırmacı Hareketliliği Burs Programı-2019

Pakistan-Türkiye Araştırmacı Hareketliliği Burs Programı-2019 


Türk tarafında Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Pakistan tarafında Yükseköğretim Komisyonu (HEC) arasında 14 Nisan 2016 tarihinde imzalanan "Yükseköğretim Alanında İşbirliği Anlaşması"nın 3 üncü maddesinde, "…akademik ve araştırma faaliyetlerin desteklenmesinin sağlanması ve lisansüstü öğrenci ve öğretim elemanları hareketliliğini destekleyerek, Türk ve Pakistan yükseköğretim kurumları arasında yeni bilimsel ve teknolojik işbirliklerinin geliştirilmesi" amaçlanmaktadır.
Yükseköğretim sistemimizde her alanda niteliğin arttırılmasına ve uluslararasılaşmaya yönelik başlattığımız çalışmaların bir parçası olarak Türkiye ile Pakistan arasında yürütülen işbirliğinin sonuçlarından biri "Pakistan-Türkiye Araştırmacı Hareketliliği Burs Programı-2019" olmuştur.

 

Pak-Türk Programı kapsamında yapılacak başvurularda Proje ortağı olarak düşünülen Pakistan Üniversitesi ile Üniversitemizin Mevlana Değişim Programı Protokolü imzalamış olması gerekmektedir. Proje ile ayrıntılı bilgiye YÖKSİS sistemindeki "Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı" sekmesinden, Çağrılar bölümünden ulaşılabilir.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının konu ile ilgili Yürütme Kurulu Kararı için tıklayınız.


PROJE YAPILABİLECEK ALANLAR:

 - Energy Technologies

 - Food Technologies

 - Sustainable Environmental Technologies

 - Material Science

 - Smart Transportation Systems

 - Robots And Smart Systems

 

 

PROJE EKİBİNDE;

En az 1 Giden Öğretim Elemanı (en az 15 gün)

En az 1 Gelen Öğretim Elemanı (en az 15 gün)

En az 1 Gelen ya da Giden lisans üstü (yüksek lisans ya da doktora) Öğrencisi (1 dönem ya da 2 dönem) olmak zorundadır.

Projeye Araştırma Görevlisi öğretim elemanı olarak eklenemez.

 


Pak-Türk 2019 Proje başvurusu yapacak Proje Yürütücüsü Öğretim Elemanlarının en geç 5 Kasım 2019 tarihi mesai bitimine kadar https://yoksis.yok.gov.tr adresinden kendi YÖKSİS sistemlerinden "Genel İşlemler" menüsünden "Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı" sekmesinden, Başvurularım, +Yeni Başvuru butonundan istenen veri girişlerini eksiksiz yapmaları gerekmektedir. Başvuruların çıktısı Üniversitemiz Mevlana Koordinatörlüğü tarafından YÖKSİS sisteminden alınıp Rektör imzalı üst yazı ile YÖK Başkanlığına iletilecektir.

 


 

Mevzuat bilgisi için;

Teknik bilgi için;

   

Esra Ebru MAVİ

Emre Ceviz​

esra.mavi@yok.gov.tr

emre.ceviz@yok.gov.tr

   

Nevin TİRYAKİ

Aynur Günay

nevin.tiryaki@yok.gov.tr

aynur.gunay@yok.gov.tr

 


3181 kez görüntülendi.