Öğrenci Kabulü ve Derslerin İşlenişi

Öğrenci Kabulü ve Derslerin İşlenişi

Programa Yerleştirilme Şartları:

Bu programa daha önce yükseköğretim kurulunun belirlemiş olduğu sağlık alanında önlisans programlarından, Sağlık Kurumları İşletmeciliği,Hastane Yönetimi ve Organizasyon  vb. önlisans programlarından mezun olan öğrenciler yerleştirilmektedir.

Programa Öğrenci Kabul:

Yükseköğretim kurulunun belirlemiş olduğu sağlık alanı önlisans programlarından, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik vb. önlisans programından mezun olan öğrencilerin YÖK tarafından yerleştirme işlemleri  yapıldıktan sonra mezuniyet ortalamaları ve tarihleri dikkate alınarak Yüksekokulumuz programlarına kayıt işlemleri yapılmaktadır.

Derslerin İşlenişi:

İdari ve akademik hizmetler “T.C. Kafkas Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” ile yine bu yönetmelik hükümlerine göre hazırlanmış ve Üniversite Senatosunca onaylanmış olan “T. C. Kafkas Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans, Lisans ve Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”ne dayalı olarak verilecektir. Tüm akademik ve idari işlemler kurumsal olarak, T. C. Kafkas Üniversitesi Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü, Sağlık Yönetimi Bölümü Koordinatörü denetiminde; T. C. Kafkas Üniversitesi Uzaktan Eğitim Biriminin gözetiminde yapılacaktır. Dersler, sanal sınıf uygulaması ve/veya ders kaydı gerçekleştirip web üzerinden yayınla Kafkas Üniversitesine mensup öğretim elemanlarından oluşan kadro tarafından verilecektir. Öğretim elemanı, belirttiği ders kitabı/kitapları ve kaynak dokümanlara ve izlenceye bağlı kalarak ders kayıtları ile ders anlatılacak ve/veya “sanal sınıf” saatlerinde web ortamında sesli ve görüntülü olarak öğrencilere ders anlatacaktır. 

 

4097 kez görüntülendi.