27 Temmuz 2023

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Sonunda Azami Öğrenim Süresini Dolduran Öğrenciler İçin Ek Sınav Başvurusu ve Sınav Programı

  2022-2023 Eğitim Yılı Bahar Yarıyılı Sonunda Azami Öğrenim Süresini Tamamlayacak Olan Öğrencilerin Ek Sınav Başvuru Şartları 

Your browser does not support PDFs. BELGEYİ İNDİR .

  

  • 2022-2023 eğitim öğretim yılında halen kayıtlı olan ve Bahar yarıyılı sonunda azami öğrenim süresini dolduracak olan öğrenciler ( lisans öğrencileri için 7 inci, önlisans öğrencileri için 4 üncü yılını dolduran) ek sınavlara girebilmek için alıp başarısız oldukları, daha önce hiç almadıkları veya alıp devamsızlıktan kaldıkları  derslerden ek sınavlara girebilmeleri için dersleri seçmeleri gerekmektedir.  Başvuru ve ders seçme işlemini 17-24 Temmuz 2023  tarihleri arasında Fakültemiz öğrenci işleri birimine başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmayan öğrenciler ek sınavlara alınmayacaktır. 

 

  • Ek Sınavdan başarılı olabilmek için en az 60 notu alınması gerekmektedir. 

 

  • Ek sınavlar sonunda, hiç almadığı, devam koşulunu yerine getirmediği ve başarısız derslerde dahil olmak üzere ders sayısını beş derse indiren öğrencilere üç yarıyıl  ek süre verilir. Ek süre sonunda mezun olamayan öğrencilerin Üniversite ile  ilişiği kesilir.
  •  Azami öğrenim süresi sonunda başarısız olduğu ders sayısını 5 derse düşürmüş olan öğrencilere ek sınavlara girmeden dört yarıyıl ek öğrenim süresi verilir. Ek süre sonunda mezun olamayan öğrencilerin Üniversite ile  ilişiği kesilir.

 

  • Ek sınavlar sonunda hiç almadığı ve devam koşulunu yerine getirmediği dersler de dahil olmak üzere, ders sayısını beş derse indiremeyen öğrencinin Üniversite ile ilişiği kesilir.


1029 kez görüntülendi.