20 Aralık 2023

Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda Kafkas Üniversitesi Rüzgarı

Üniversitemiz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde ve bölge üniversitelerin paydaşlığında düzenlenen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı’na katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde düzenlenen etkinliğin açılış programına; Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Erzurum Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel ile paydaş üniversitelerin rektörleri, belediye başkanları, kamu kurumu yöneticileri ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

Yaklaşık 50 bin öğrenci ve mezunun katılımı gerçekleşen fuarda; Üniversitemiz standına, Devlet Konservatuvarımızın sunduğu müzik dinletisi ve halk oyunları gösterilerine, Veterinerlik Fakültesi tahnit sergisine, Kars Geleneksel Giysili Folklorik Bebek sergisine ve Kınalı Taşlar sergisine yoğun ilgi gösterildi. Üniversitemiz geçen yıl olduğu gibi bu yılda katılımcılara sunduğu kültürel faaliyetler ile odak noktası haline geldi.

İki gün boyunca gençleri sektör temsilcileri ile buluşturan fuarda; firma, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde ederken öğrenci ve mezunlar da firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş ve staj olanakları, kariyer imkânları konularında ilk ağızdan bilgi alacak ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına katıldılar.


564 kez görüntülendi.