15 Kasım 2023

Lösemili Çocuklar Haftasında Kağızman’da Anlamlı Etkinlik

Üniversitemiz Kağızman yerleşkesinde yer alan Meslek Yüksekokulu ve Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katılım sağladığı “Biz Kazanacağız” sloganı kapsamında lösemili çocuklar haftasına yönelik etkinlik düzenlendi.

 

2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada; “Kafkas Üniversitesi’nin bir parçası olarak farkındalık yaratmak için bugün yerleşkemiz bünyesinde yer alan konferans salonunda gönüllü öğrencilerimiz ve çalışanlarımızla bir araya gelerek, lösemili çocukların yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Sahip oldukları minicik bedenlerinin içinde yer alan kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşması, moral ve motivasyonlarının arttırılması, tedavi sürecinde oldukça önemli bir güç yaratmakta. Bu gücün bundan sonraki süreçte bu küçük bedenler için bir umut olmasını istiyoruz. Bu düşünceden hareketle, gönüllüler olarak burada onların duygularına ortak olmamızı sağlayacak kısa filimler izleyerek diğer farkındalık aktivitelerini birlikte gerçekleştirdik. Biliyoruz ki lösemili çocukların bu uzun ve meşakkatli yolda yalnız olmadıklarını, maddi ve manevi yönden sürekli olarak yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmemiz, yorgun bedenlerine umut ışığı olacaktır. “Hiç kimseden uzak olmayan ve herkese bir adım yakın olan” bu durumlara karşı herkesten destek ve duyarlılık bekliyoruz. Farkındalığımızı göstermek adına bizlerde bugünün anlam ve önemine uygun olarak lösemi hastalığının rengi olan turuncu rengine büründük ve gördük ki “üzerimizdeki turuncu kıyafetler hiç bu kadar göze hoş gelmemişti” şeklinde ifadelere yer verilmiştir.

 

Lösemili çocukların tedavileri ve diğer konularda farkındalık yaratmak ve onların mutlu olabilmeleri adına manevi destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, katılımcıların fotoğraf çektirmeleriyle son buldu.

 


498 kez görüntülendi.