#

Üniversitemiz Öğrencileri Tarafından Onarımı Yapılan Anasınıfının Açılışı Yapıldı

  Üniversitemiz Dede Korkut Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı 3. Sınıf öğrencileri tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında tadilatı yapılan Merkez Cumhuriyet İlkokulu anasınıfının açılışı gerçekleştirildi.

  Açılış töreni, Kars İl Milli Eğitim müdürü Gökhan ALTUN, Şube müdürleri Osman URLUNÇ ve Emrullah GÜL, Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat TAŞDAN, Cumhuriyet İlkokulu Okul İdaresi ve Öğretmenleri, Okul Öncesi ABD Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Sabri GÜNGÖR, öğretim elamanları, öğrenciler ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Okul Öncesi öğrencilerin konser düzenleyerek gönüllü katılımcıların destekleri ile elde edilen finans kaynağı öğrencilerin sınıf tadilatı ve öğrenme ortamı tasarımı harcamalarında kullanıldı.

  Bu süreçte öğrencilerin projeleri Okul Öncesi Öğretmenliği öğretim elemanları tarafından izlem, değerlendirme ve fikir paylaşımı yapılarak projenin geçekleşmesine katkı sunuldu. Okul tadilat ve öğrenme ortamı tasarımının öğrencilerin anasınıfında 3 günlük yoğun çalışmaları sonucu yeni bir öğrenme ortamı ortaya çıktı.

  Öğrencilerimiz, projenin gerçekleştirilmesi sürecinde, Üniversitemiz Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanlığına, CLK Enerji Çağrı Merkezine, Cumhuriyet İlkokulu Okul İdaresi ve Öğretmenlerine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade etti.

621 kez görüntülendi.


İndir