k+ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
#

Veri Tabanları

Tüm Kütüphane Kaynaklarını tek bir arayüzden arayın. (Elektronik/Basılı)
 

 


 

 Tüm Kaynaklarda Arama Yapmak İçin Tıklayınız 

 

Tüm Veritabanlarını Tek Bir Başlık Altında Taramak İçin Tıklayınız

 

 

 

 ABONE OLDUĞUMUZ VERİTABANLARI

VERİ TABANI

 İÇERİK

 Dokümanlar

 Veri Tabanı Sorumlusu

Almanhal İslam Çalışmaları

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu’daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

 

 

ARTstor İmaj Veri Tabanı

 

 

ARTstor veritabanı; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 1.4 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir.

 

 

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
BMJ Best Practice

Sağlık profesyonellerinin tanı ve tedavi süreçlerinde en iyi klinik kararı verebilmeleri için güvenilir ve güncel bilgi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen, hızlı ve kolay erişilebilen online karar destek aracıdır. BMJ ‘nin bir parçası olan hemşirelik alanındaki RCNi dergilerinden (11 dergi) ve yazarların araştırma becerilerini ve yazma yeteneklerini geliştiren Research to Publication modüllerinden de faydalanabilirsiniz.

 

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
BMJ  Journals

British Medical Journal tarafından yayınlanmakta olup tıp alanında 29 dergi içerir.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Bridgeman Educatioan

Bridgeman Education; güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarında dünyanın en önde gelen görüntü içeriklerine erişim sunmaktadır. Bridgeman Education, eğitim ve öğrenim alanında kullanılmak üzere 2 milyondan fazla yüksek çözünürlüğe sahip görüntü içeriğine yasal olarak erişim sağlamaktadır. 

Yardım Abayet AKBAYIR
       

Brill-Encyclopedia of İslam

Encyclopaedia of Islam Online (EI Online) 2. baskı (“EI2”) ve 3. baskıların (“EI3”) yayınlanan tüm sayılarını içermektedir.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Brill- Index Islamicus

İslam ve Müslüman dünyası ile ilgili tüm konu alanlarını kapsayan yayınların uluslararası sınıflandırılmış bibliyografik bilgilerine, farklı Avrupa dillerinde erişim sağlanmaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
BSOL Online

Dünya’nin ilk ulusal standart kuruluşu olan BSI’a ait 53 Konu başlığında sunulan BSOL ONLINE veritabanı, 77,000’in üzerinde standart içermektedir. Bu standartlar, bütün endüstri sektorlerine ait çok geniş disiplinleri içerir.

Yardım Abayet AKBAYIR
       

CAB

 Tarım, ormancılık, beslenme, veterinerlik, moleküler biyoloji, genetik, bioteknoloji, üreme, taksonomi, çevre vb. konuları içine alan tam metin bir veri tabanıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

CAB eBooks

CAB Direct CAB Abstracts ve Global Health’i içeren, uygulamalı yaşam bilimlerindeki en kapsamlı referans kaynağıdır. Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

ClinicalKey Veritabanı

35 tıbbi uzmanlık alanında kitaplara, dergilere, cerrahi ve tıbbi müdahale videolarına, uygulama rehberlerine, hasta eğitici broşürlerine ve MEDLINE’ın tamamına erişim sağlamaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
eBook Super Collection   Yardım Abayet AKBAYIR
       
EBSCO Veritabanları (EKUAL)

Bu kapsamlı koleksiyon 26 ayrı veritabanından oluşmaktadır. Bir üniversitenin araştırma yaptığı tüm konularda on binlerce dergiyi özetleri ile birlikte indekslenmekle kalmaz, 20,100’den fazla tam metin dergiye erişim imkanı sunar. Ayrıca, daha birçok farklı tam metin doküman içerir. eKitaplar, konferans bildirileri, SWOT analizleri ve raporlar bu doküman türlerinden bazılarıdır. Özenle oluşturulan bu koleksiyondaki yayınlar; dünyanın en önemli yayıncılarından derlenmiş, alan indeksleri ve atıf indekslerine girebilmiş dergilerden oluşmaktadır.

Yardım Abayet AKBAYIR
       

EBSCO

20,100’den fazla tam metin dergiye erişim imkanı sunar. Ayrıca, daha birçok farklı tam metin doküman içerir. eKitaplar, konferans bildirileri, SWOT analizleri ve raporlar bu doküman türlerinden bazılarıdır. Özenle oluşturulan bu koleksiyondaki yayınlar; dünyanın en önemli yayıncılarından derlenmiş, alan indeksleri ve atıf indekslerine girebilmiş dergilerden oluşmaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
EBSCO CINAHL Ultimate   Yardım Abayet AKBAYIR
       

EBSCO E-kitap

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 500.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO E-kitap Koleksiyonu hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları ile akademik kütüphaneler için vazgeçilmez bir kaynak olan koleksiyon, içerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir. Yardım Abayet AKBAYIR
       
EBSCOhostOpen Dissertations

Open Dissertations veritabanı 1902’den günümüze kadar uzanan 1.150.000’den fazla doktora tezi içermektedir.

Yardım Abayet AKBAYIR
       

Edward Elgar E-Books

Elektronik Kitaplar Yardım

Abayet

AKBAYIR

       

Elsevier Clinical Cey Student Foundation

 


 

Kullanıcıların ”ClinicalKey Student Foundation” erişmeleri için kişisel profil oluşturmaları gerekir. Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır.

Kişisel profil ayrıca kullanıcıların Bookshelf (vurgulama, not oluşturma ve yer imi işlevselliği ile) kullanmalarını, notları paylaşma / vurgulama ve notları OneNote’a dışa aktarmalarını sağlar.

 

Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

1. Kurum ağınıza bağlanarak https://www.clinicalkey.com/student adresinden doğrudan oturum açın. (Aşağıda ekran görüntüsünde yeralan Kurum adınızın çıkması gerekmektedir)

2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “register” yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun.

 

Kayıt hakkında

 http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_CKME_How_to_register.htm

 

 Yardım  Abayet AKBAYIR
       

Emerald

 İşletme, yönetim ve ekonomi başta olmak üzere ilgili konularda hakemli dergi ve kitaplar içeren bir veri tabanıdır.

 

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

European Heart Journal

Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin resmi dergisidir. Haftalık yayınlanmaktadır. Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

European Journal Of Cardıo-Thoracıc Surgery

Kalp ve göğüs cerrahisinde ilerlemeyi belgeleyen yüksek kaliteli orijinal bilimsel raporların yayınlanması için bir ortam sağlamaktır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

HiperKitap

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 20.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

IEEE

Kulanım Kılavuzu

IEEE Xplore veritabani; IEEE’nin kurum içi raporlarına, bilimsel dergilere, magazinlere, konferans tutanaklarına (1988 yılından itibaren tüm arşivine, 1950’ye kadar geriye dönük seçilmiş içeriklerine) ve bütün güncel IEEE standartlarına tam metin erişim sağlar.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
InCites ESI - Essential Science Indicators   Yardım Abayet AKBAYIR
       
ISI Proceedings   Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
İntihal.net

Üniversite içinden, her fakülteden kullanıcılarımızın  bir kereye mahsus ’’yeni kullanıcı’’ olarak yukarıda bulunan kayıt adresi linkinden kayıt yapması gerekmektedir.Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kendi oluşturdukları kullanıcı adi ve şifre ile her zaman kurum içi / kurum dışı erişim sağlayabilirler.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

iThenticate

İntihal Analiz(Makale)  Başlangıç Kılavuzu - Kullanım Kılavuzu Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

J Stor

(3938 Dergi 2154 Rapor)

Kapsamında yer alan Art&Science I, II, III, IV ve Life Science koleksiyonlarında yer alan dergilere tam metin erişim olanağı sağlar.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Journal Citation Reports   Yardım Abayet AKBAYIR
       
JoVE (Journal of Visualized Experiments)

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.232) sahip olan tek video veri tabanıdır. Makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin TIP PAKETİ – JoVE MEDICINE üniversitemiz erişimine açılmıştır. 

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
LEHÇEDİZ Tarih ,Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Çağdaş Türk Lehçeleri, Kütüphanecilik vb. bölümler ve metinler üzerinde araştırma ihtiyacı olan tüm bölümler için ideal ve TEK kaynaktır. Yardım  Abayet AKBAYIR
       

MEDLINE Ultimate

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. Yardım  Abayet AKBAYIR
       

Mendeley

Araştırmacıların, araştırmalarını yönetmelerine, düzenlemelerine, geliştirmelerine ve diğer akademisyenler ile çevrimiçi işbirliği yapmasına imkan sağlayan akademik sosyal ağ ve referans yönetim aracıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
MTA Kütüphanesi

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Kütüphanesi

Yardım Abayet AKBAYIR
       
Nature
Nature Journals All -  Palgrave Macmillan Journals - Academic Journals

Kimya, klinik uygulama ve araştırmalar, çevre bilimleri, yaşam bilimleri ve fizik konularında  tam metin erişim olanağı sağlar.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Ovid Doody’s

   Tıp ve Hemşirelik alanında Doody’s Core olarak seçilmiş 221 kitap içermektedir. Kitaplar akademik kurum bağlantılı sağlık profesyonelleri, ve tıp kütüphanecileri tarafından prasityen hekimler, araştırmacılar, ve öğrenciler için mutlaka erişilmesi gereken yayınlar olarak belirlenmiştir.

 

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
OVID-LWW (439 Dergi)

Kardiyoloji, dermatoloji, mikrobiyoloji, hemşirelik, pediatri, üroloji, romatoloji gibi pek çok tıp alanında dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Press Reader Günlük Gazete Veritabanı

Her gün 100 ülkeden, 60 dilde, 3000’den fazla günlük gazeteye tam sayfa orjinal gazete baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Primal Pictures 3d Anatomi Atlası

İnsan anatomisi üzerine kapsamlı, dinamik, interaktif ve multimedya özelliklere sahip bir kaynak sunmaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
ProQuest Dissertations and Theses Global

Sosyal bilimler, tıp, işletme, ekonomi, psikoloji, insan bilimleri, fen ve teknoloji ve disiplinlerarası birçok konuda yurt dışında yapılmış 2 milyondan fazla teze tam metin ve bibliyografik erişim olanağı sağlamaktadır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Sage Premier

 

Ekonomi, insan bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji, tıp ve genel bilimlerle ilgili 485’ten fazla dergiye tam metin erişim olanağı sağlar.

Yardım

Abayet AKBAYIR

       

ScienceDirect

(2280 Dergi)

Science Direct veritabanı fen bilimleri alanındaki dergilerin tam metinlerine erişim sağlar.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Scopus

Bibliyografik/Atıf Veritabanı

Araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet  ve atıf veri tabanıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Sobiad(Sosyal Bilimler Atıf Dizini)

 

SOBIAD 360 dergide yayınlanan 100.700 makalenin yer aldığı ve 2.036.154 atıfın bulunduğu, hem öğretim üyelerine yapılan atıfları göstermesi hem de öğretim üyelerinin ve öğrencilerin kaynak taraması noktasında bir veritabanıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Springer Veritabanı

2296 Dergi 483 Açık Erişimli Dergi Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Statdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi

Radyologlar için bir teşhis karar destek sistemidir. Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Taylor & Francis

2211 Dergi

Routledge, Psychology Press and Informa Healthcare yayınevlerinin dergilerini içerir.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Turnitin İntihal Analiz(Tez)  Belge Silme Kılavuzu - Öğretmen Kılavuzu - Ödev Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

Türkiye Atıf Dizini

Kayıt Adresi: www.atifdizini.com/

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

UpToDate

UpToDate dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynaklarından biridir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Web of Science Bibliyografik/Atıf Veritabanı Yardım

 Abayet AKBAYIR

       
Wiley Online Library 1485 Dergi

Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri konularındaki yayınlara tam metin erişim olanağı sağlar.

Yardım

 Abayet AKBAYIR

       

 

DENEME ERİŞİMİNE AÇILAN VERİTABANLARI

 

 

Piri Keşif Aracı

Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Kurumun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. 

Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

100 milyondan fazla akademik eser (makale-bildiri-tez vb.),

28 milyon Açık erişim PDF & HTML tam metnini,

Gelişmiş arama ile sorgu yapılandırmasını,

Kişisel çalışma alanını,

Üniversitenize ait basılı yayınlarını kapsar.

 

 

 

 

70005 kez görüntülendi.