28 Ekim 2023

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Kapunun "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Kutlama Mesajı

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin büyük bir vatanseverlik ve kahramanlıkla kazandığı istiklal mücadelesi sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın gurur ve coşkusu içerisindeyiz.

Cumhuriyet; bu coğrafyada milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri, bağımsızlığına ve egemenliğine sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir. Gücünü halktan alan bu yönetim anlayışı, hür düşünceye dayalı çağdaş Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur.

Ülkemiz bugün her zamankinden daha güçlü, daha kudretlidir. Cumhuriyetin getirdiği kazanımlarla birlikte çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerleyen devletimiz, tam bağımsızlık hedefine uygun olarak ulaşımdan sağlığa, sanayiden kültüre, eğitimden bilim ve teknolojiye kadar her alanda büyük gelişmeler kaydetmiş, dünyanın en güçlü ve saygın ülkeleri arasındaki yerini almıştır.

Bu vesile ile, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve saygı ile yad ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun.


5695 kez görüntülendi.