Üniversitemizde "İstiklal Ruhunun Çanakkale'de Yansımaları" Konulu Panel Düzenlendi

          Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından “İstiklal Ruhunun Çanakkale’de Yansımaları” konulu panel gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Necdet LELOĞLU Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Hidayet Metin ERDOĞAN, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Haydar YÜKSEK, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Gabil YAGUB, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Ali Rıza AKSOY, Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Aşkın ÇELİK, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

          Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yrd. Doç. Dr. Sayın Adem BALKAYA’nın, İstiklal Marşı’nın kabulünü, Mehmet Akif Ersoy’u ve Çanakkale Zaferi’ni yad etmek üzere düzenlenen panele teşrif eden konuklara teşekkürlerini ilettiği açılış konuşmasının ardından Doç. Dr. Sayın Mitat DURMUŞ’un yönetiminde panele geçildi. Düzenlenen panelde ilk olarak Sayın DURMUŞ “Tarihsel Bir Sesin Toplumu Bilince Çağrısı: Mehmet Akif Ersoy” konulu sunumunu yaptı. Ardından Yrd. Doç. Dr. Arzu ŞEYDA GÜVEN “Değerler Bağlamında İstiklâl Marşı”, Dr. Adem POLAT ise “Harp Edebiyatı Açısından Çanakkale” konulu sunum yaptılar. Program, panelistlere katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

 

2605 kez görüntülendi.