Üniversitemizde "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY" Konulu Konferans Düzenlendi

                16 Mart Pazartesi günü saat 14.00’da Üniversitemiz Necdet LELOĞLU  Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Kars Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Yakup YILDIZ, Rektör Yardımcılarımızdan Prof. Dr. Sayın Mehmet ÇİTİL, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Haydar YÜKSEK,  akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerimiz katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program ilk olarak Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Sayın Adem BALKAYA’nın açılış konuşması ile başladı. Ardından kürsüye gelen Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sayın Muhsine BÖREKÇİ “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY” konulu konferansını takdim etti.

Konferansın ardından teşrif ve sunumlarından dolayı Prof. Dr. Sayın Muhsine BÖREKÇİ’ye Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Mehmet ÇİTİL ve Fen Edebiyat  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Haydar YÜKSEK tarafından katılım belgesi ve plaket takdim edilmesiyle etkinlik sona erdi. 

1032 kez görüntülendi.