Üniversitemizde "I. Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresi" Gerçekleştirildi

         Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “I. Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresi” düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin açılışına Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza KARAÇANTA, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN ve eşi Prof. Dr. Sayın Ayla ÖZCAN, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet DUMAN, Azerbaycan Kars Başkonsolos Yardımcısı Sayın Ramin YUSUBOV, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet ÇİTİL, İİBF Dekanı Prof. Dr. Sayın Atılhan NAKTİYOK, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Sadık ARDIÇ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Atılhan NAKTİYOK’un açılış konuşmasının ardından sırasıyla Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN ve Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza KARAÇANTA birer konuşma yaptılar.

Kars Belediyesi, Azerbaycan Cumhuriyeti Kars Başkonsolosluğu, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Kars Ticaret ve Sanayi Odası (Kars TSO), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) gibi paydaşların da desteklediği kongrede Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN tarafından paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.  

             Açılışın ardından bilimsel programda, katılımcılar iki gün süreyle Kafkasya ve Orta Asya’da Dış Ticaret ve Lojistik konularında sorun, beklenti ve fırsatlar hakkında akademik bakış açıları geliştirmeye yönelik bilimsel sunumlar gerçekleştirdiler.

1915 kez görüntülendi.