Üniversitemiz Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nda Yerini Aldı

     Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin destekleriyle Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde “Doğu Anadolu Kariyer Fuarı”nın ikincisi düzenlendi.

   Üniversitemizin de aralarında bulunduğu bölge üniversitelerinin paydaşı olduğu fuar, 5-6 mart tarihleri arasında iki gün sürdü. Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarın açılışına, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Erzurum Vali Yardımcısı Yıldız Büyüker, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, paydaş üniversitelerin rektörleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Bölge üniversitelerinde okuyan öğrencilerin kariyer planlamalarına yön vermek ve bu üniversitelerden mezun olmuş öğrencilere iş ve staj imkanı sunmak amacıyla gerçekleştirilen fuarda 300’ün üzerinde şirket ile aralarında Üniversite öğrencilerinin de bulunduğu binlerce öğrenci bir araya getirildi.

  Öğrenciler fuara katılan firmaların ve kamu kurumlarının temsilcileri ve insan kaynakları uzmanları ile görüşerek kariyer planlamalarına yönelik sorularına cevaplar aradılar. Aynı zamanda birçok sektörden akademisyen ve uzmanların verdikleri konferanslara katılarak öğrenim gördükleri bölümler ve gelecekte seçmek istedikleri meslekler hakkında bilgiler edindi.

  Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Kapu Üniversitemiz stantlarını ziyaret ettikten sonra açılış protokolü ile birlikte diğer stantları ziyaret ederek verilen hizmetler ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi aldı. 

2033 kez görüntülendi.


İndir