İş Kulübü Hizmetleri Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Kars İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencisi ve mezunlarına yönelik İŞKUR İş Kulübü hizmetlerinin verilmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU ve İŞKUR İl Müdürü Yusuf BULUT tarafından imzalanan protokol kapsamında, Türkiye İş Kurumu tarafından İş Kulübü hizmetlerinden ve mesleki deneyimin artırılmasına ve teorik bilgilerin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik olarak uygulanan işbaşı eğitim programlarından ve diğer Kurum hizmetlerinden Kafkas Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi aracılığı ile üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının, istenen düzeyde yararlanması amaçlanmakta.

Covid-19 salgını dolayısıyla ilk etapta Kafkas Üniversitesi’nin uzaktan eğitim imkanları ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında mezun durumunda olan öğrencilere verilmeye başlanacak eğitimler, salgının bitmesi ile birlikte Kafkas Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi hizmet binasında tüm öğrenci ve mezunlara yönelik verilecek. Bu hizmetten faydalanmak isteyen öğrencilerimiz Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi bünyesince oluşturulan www.yetenekkapisi.org adresine kayıt olduktan sonra etkinlikler kısmından İş Kulübü Eğitimleri etkinliğine başvuru yapabilecekler. Önümüzdeki günlerde etkinlik takvimi Kafkas Üniversitesi web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından öğrencilerimize duyurulacak.

 

Verilecek bu eğitimler ile birlikte, öğrencilerimizin İş Başı Eğitim Programları ile mesleki deneyimlerinin artırılması ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesi sağlanacak. Ayrıca İş Kulüpleri Eğitimlerinde öğrencilere iş arama becerileri ve çalışma hayatına ilişkin çok önemli bilgiler verilecek. Eğitimini tamamlayanlar; çalışmak isteyen herkese göre bir iş bulunduğunu, işe girebilmek için neler yapılması gerektiğini, tecrübe sahibi olmadan da iş bulunabileceğini, iş arama kanallarının nasıl kullanılacağını, iyi bir özgeçmişin nasıl hazırlanacağını, iş görüşmelerinde nasıl davranılması gerektiğini, öğrenerek bu alanda pratik yapabildikleri bir eğitim sürecini tamamlamış ve iş arama sürecine hazır duruma gelmiş olacaklar. Böylece işverenlerimizin de doğru elemanları daha kısa sürede bulması ve sürekli istihdamın sağlanması mümkün olacak.

1770 kez görüntülendi.


İndir