"Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemiz Rektörlüğü ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Av. Sayın Mehmet Uçum’un konuşmacı olarak katıldığı “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Kars Valisi Sayın Günay Özdemir, Rektörümüz Sayın Sami Özcan ve Saygıdeğer eşi Prof. Dr. Ayla Özcan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Çitil, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Üzümcü, Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve çok sayıda akademisyenin yanı sıra, mülki ve idari amirler ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını, İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Adem Üzümcü yaptı. Vali Sayın Günay Özdemir’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Av. Sayın Mehmet Uçum, “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu konferans verdi. Konuşmasında, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin neden gerektiği ve yeni anayasa yazım çalışmalarının hangi aşamada olduğu konusunda geniş bilgiler aktaran Sayın Uçum, yazım çalışmalarının Haziran ayı sonuna kadar daha da olgunlaşacağını belirterek, bunun kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti. Sayın Mehmet Uçum’un, katılımcılıların yeni anayasa ve başkanlık sistemi hakkındaki sorularını yanıtlamasının ardından sona eren konferansta, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Sami Özcan tarafından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Av. Sayın Mehmet Uçum’a teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

1959 kez görüntülendi.