Üniversitemizde Avrupa Kafkasya Asya Ulaşım Koridoru ve Türkiyenin Artan Önemi Konulu Konferans Düzenlendi

                Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından “Modern İpekyolu Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridoru ve Türkiye’nin Artan Önemi ” konulu konferans düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Kars Milletvekili Sayın Ahmet ARSLAN’ın konuşmacı olarak katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Konferansa, Kars Valisi Sayın Günay ÖZDEMİR, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Sayın İsa APAYDIN, Karayolları Genel Müdürü Sayın İsmail KARTAL, Vali Yardımcısı Sayın Erdinç DOLU, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Necati DALLI, Kağızman Belediye Başkanı Sayın Nevzat YILDIZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Midayet Metin ERDOĞAN ve Prof. Dr. Mehmet ÇİTİL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem ÜZÜMCÜ, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk URAL, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mükremin Özkan ARSLAN, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar YÜKSEK, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gabil YAGUB, SERKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Sayın Hüsnü KAPU, AK Parti Kars İl Başkanı Sayın Adem ÇALKIN, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sayın Alpaslan YÜCE, kurum amirleri ve İşletme Bölümü öğrencileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’nin kalkınması ve uluslararası alanda daha rekabetçi bir yer edinmesi için son yıllarda kaydedilen ciddi ilerlemeye dikkatleri çekerek,   bu ilerlemede birçok insanın emeği olduğunu ifade etti. Konuşmasında, “İşte bu işe emek harcayan değerli insanlardan bazıları şu an aramızda bulunuyorlar ve bizi şereflendirdiler” diyen Sayın Rektörümüz, deneyimlerini üniversitemizde paylaşacak olmalarından dolayı Sayın Ahmet ARSLAN’a, Devlet Demiryolları Genel Müdürü’ne ve Karayolları Genel Müdürü’ne teşekkürlerini iletti.

Programda, Kars Valisi Sayın Günay ÖZDEMİR yapmış olduğu konuşmanın ardından Devlet Demiryolları Genel Müdürü Sayın İsa APAYDIN çalışmaları hakkında bilgiler içeren bir sunum yaptı. Kars Milletvekili Sayın Ahmet ARSLAN’ın özgeçmişini içeren slayt gösteriminden sonra sahneye davet edilen Sayın ARSLAN konferans verdi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında bürokrat olarak uzun yıllar hizmet veren ve BTK ve Marmaray Projesi gibi önemli projelerde aktif görevler üstlenen Kars Milletvekili Sayın Ahmet ARSLAN, ulaştırma koridorları ve ilgili projeler konusundaki deneyimlerini paylaşarak dinleyicilere değerli bilgiler aktardı.

                Karayolları Genel Müdürü Sayın İsmail KARTAL’ın da bir konuşma yaptığı konferansın sonunda, Sayın Vali Günay ÖZDEMİR tarafından Sayın ARSLAN’a ve Sayın Rektörümüz tarafından Sayın APAYDIN ile Sayın KARTAL’a teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

1952 kez görüntülendi.