TÜBİTAK-ARDEB 1001 Programı 2019 Yılı 2. Dönem Başvurularına İlişkin Hatırlatma

 

Değerli Araştırmacımız,

Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı"na 2019 yılı 2. döneminde başvuru yapmak isteyen araştırmacılarımıza, daha önceki duyurularımızda da belirtmiş olduğumuz bazı hususların hatırlatılmasında yarar görülmüştür.

  • Çevrimiçi başvurunun ve  e-imza sürecinin tamamlanması için  son tarih 15 Kasım 2019’dur. Proje başvurusunun, Proje Başvuru Sistemi (PBS) üzerinden ve e-imza ile yapılması gerekmektedir. E-imza süreci dâhil 15 Kasım 2019 günü saat 23:59’a kadar tamamlanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için mutlaka, http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/1001/icerik-basvuru-formlari adresinde yer alan güncel "Başvuru Formu” ve eklerinin doldurularak PBS’ye yüklenmesi gerekmektedir.
  • TÜBİTAK-ARDEB Projesi Fikri Ürünleri Üzerinde Fikri Mülkiyet Hak Sahipliği Protokolü”,   projenin yürütüleceği kurum/kuruluş yetkilisi ve proje ekibi tarafından imzalandıktan sonra PBS’ye yüklenmelidir.

 

PBS'ye http://ardeb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden, e-imza sürecine ilişkin ayrıntılı bilgiye ise   https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/281/ardeb_e-imza_yardim_dokumani.pdf adresinden ulaşılabilmesi mümkündür.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

TÜBİTAK - Araştırma Destek Programları Başkanlığı

532 kez görüntülendi.