2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTEMİZE EK KONTENJAN İLE KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT İŞLEMLERİ

 SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÖNCELİKLE 2020-2021 ÖĞRETİM YILINDA ÜLKEMİZİN KAFKASLARA AÇILAN KAPISI OLAN KARS VE KAFKAS ÜNİVERSİTEMİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR VE ÜNİVERSİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ DİYORUZ.

Sizlere üniversitemize kayıt işlemlerini yapabilmeniz için kayıt rehberi oluşturulmuş olup, tercihiniz doğrultusunda aşağıdaki linklerden herhangi bir kayıtlanma türünden tercihinize göre kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. . Ancak Çağımızın hastalığı olan Koronavirüs ( Covid-19 ) salgını dolayısıyla elektronik kayıt seçeneğini tercih etmeniz sizin sağlığınız açısından daha güvenli olacaktır. 

Elektronik Kayıt (e-kayıt) Rehberi için TIKLAYINIZ

Şahsen (Yüzyüze) kayıt Rehberi için TIKLAYINIZ

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 31.08.2020 tarih ve 53584 sayılı yazısı gereğince.

A: Programın özel koşulları arasında programa kayıt olabilmek için sağlık raporu istenen programlara yerleşen adayların, herhangi bir hastalığı olmadığına dair düzenlenmiş tek hekim raporu ile yerleştiği programa kayıt yaptırabilmelerine, 

B. Yukarıda yer alan a maddesi uyarınca kayıt imkanı verilen ancak programa kayıt yaptırabilmek için ilgili kurum ve kuruluşların (Hudut ve Sahiller, Sağlık Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Mevzuatı gereğince "Gemi Adamı, Sağlık Yoklama Belgesi", "Gemi Adamı Olur" belgesi, "1. Sınıf Sanayi Dalgıcı olur" " Özel Güvenlik Görevlisi olur" vb. belgeler istenen programlara ( içinde bulunan süreçte söz konusu belgelerin temininde öğrencilerin yaşayabileceği muhtemel sorunlar dikkate alınarak) öğrencilerin istenen belgeleri 25 Eylül 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili Yükseköğretim kurumlarına ibraz etmelerine. 

12548 kez görüntülendi.