24 Şubat 2021

Staj Seferbirliği İlan Metni

Sevgili öğrencilerimiz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, tüm kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerimizin “Senin için Seferbiriz” teması altında birleştiği “Staj Seferbirliği” programı genç yetenekleri bekliyor.

·         Örgün eğitim veren lisans programlarında 2., 3. veya 4. sınıf (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır);

·         Ön lisans programlarında 1. veya 2. Sınıf (ön lisans 1. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır) isen;

·         Not ortalaman 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) ise;

Bu program tam sana göre!

Üstelik sınav stresine girmene gerek yok. Başvuru değerlendirmeleri, sınırlı sınav performansı yerine, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen liyakat ve şeffaflığın esas alındığı yenilikçi bir yöntemle yapılacaktır.

Bu sistem ile bugüne kadar sergilediğin performans, yetkinliklerini artırmaya yönelik yaptığın tüm çalışmalar ve elde ettiğin başarılar göz önünde bulundurularak, Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif Yeterlilik puanların hesaplanacaktır.

Söz konusu 3 alandan alacağın yeterlilik puanları ve eğitim bilgilerin profiline eklenecek ve profilin, işverenlerin erişimine kimlik bilgilerin gizlenerek açılacaktır. Şimdiye kadar emek verdiğin her bir çalışma, sana puan olacak geri dönecek. Bu nedenle, başvuru sürecinde kendini geliştirmek için yaptığın tüm çalışmaları belgelendirmeni ve sisteme eksiksiz olarak yüklemeni tavsiye ederiz.

Başvuru Süreci:

1. Adım: Üç farklı yeterlilik alanındaki (Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif) başarılarını içeren ve belgelendirme yapabileceğin başvuru formunu doldurman gerekmektedir. (Her bir yeterlilik alanının yanında yer alan   ikonunda gösterilen kriterlere göre belgelendirme yapman gerekmektedir. Burada belirtilen kriterlere uygun olmayan beyanlar puanlanmayacaktır. Puanlamaya dahil edilmesi için yetkinlik belgelerini ilgili kurumlardan temin etmeye özen göstermen gerektiğini hatırlatmak isteriz.)

2. Adım: Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra, Kariyer Kapısı ile entegrasyonu sağlanmış olan e-Devlete yönlendirileceksin. Bu kısımda; kimlik, öğrenim (üniversite, bölüm, sınıf, aktif öğrencilik, genel not ortalaması vb.), yabancı dil puanı, üniversite giriş sınav sonucu vb. bilgilerini kontrol edip onaylaman gerekmektedir.

Bu iki adımı da tamamladığın takdirde başvurun gerçekleşmiş olacak ve stajyer havuzuna dahil edileceksin.

Tüm kamu kurumları ve gönüllü özel sektör kuruluşları, stajyer havuzundaki adayları inceleyerek uygun buldukları adaylara tekliflerini Nisan ayından Aralık ayı sonuna kadar göndermeye devam edecektir. Bu süreçte, birden çok kurumdan staj teklifi alabilir, senin için uygun olan kurumu tercih edebilirsin.

Aklına takılan tüm sorular için buraya tıklayarak “Sıkça Sorulan Sorular (SSS)” bölümüne erişebilirsin. SSS bölümünde yer almayan diğer soruların için ise, stajseferbirligi@cbiko.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsin.

Başvuru Tarihi: 22 Şubat - 22 Mart 2021

Hepinize başarılar dileriz.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı

Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi

 

!!! Önemli Uyarı: Mayıs ayı itibari ile staj seferberliği kapsamında başvurusu bulunmayan öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarında 2021 yılı içerisinde staj yapamayacaklardır.

Staj seferberliği  tanıtım videosu için tıklayınız.

Staj Seferberliği, iş ilanları ve bir çok etkinlikten haberdar olmak için https://www.yetenekkapisi.org/ adresinden kayıt oluşturmayı unutmayın.

Staj seferberliği 2021 kapsamında stajyer olabilmek için https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.  

 

Detaylı bilgilere Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma merkezimizin sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

 

https://www.instagram.com/kaukagem/

https://twitter.com/kaukagem

https://tr.linkedin.com/in/kaukagem

https://www.facebook.com/kaukagem


5486 kez görüntülendi.