İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

MENÜ

Tüm Haberler

 26 Mayıs 202302

Doç. Dr. Özlem KARADAĞ ALBAYRAK TRT Erzurum Radyosuna konuşmacı olarak katılarak, Depremde Yardım Lojistiği konusunda bilgi ve birikimlerini dinleyicilere aktarmıştır

Fakültemiz Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özlem KARADAĞ ALBAYRAK, TRT Erzurum Radyosuna konuşmacı olarak katılarak, Depremde Yardım Lojistiği konusunda bilgi ve birikimlerini dinleyicilere aktarmıştır.
 22 Mayıs 202303

"Türkiye’nin Geleceği Lojistik" konulu panel gerçekleştirilmiştir

22.12.2022 Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda “Türkiye’nin Geleceği Lojistik” konulu panel gerçekleştirilmiştir. Etkinlikte iç paydaş olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı, Lojistik Araştırma ve Uygulama Merkezi müdürü ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem KARADAĞ ALBAYRAK ve Sarıkamış MYO müdür yardımcısı ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ömer CENGİZ yer alırken almıştır. Bununla birlikte dış paydaş olarak Kars Lojistik Merkezi ve Kars Gümrük Müdürlüğü yer almıştır. Bu etkinliğe Kars Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü doğrudan, Serhat Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Kars Müdürlüğü temsilci düzeyinde katılım göstermişlerdir. Yine etkinliğe fakültemiz öğrencileri ve akademisyenlerinden de katılım sağlanmıştır.
 18 Mayıs 202304

DEPREMDE BİREYSEL YARDIM LOJİSTİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENMİŞTİR

18.05.2023 tarihinde Kafkas üniversitesi Lojistik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü bünyesinde çevrimiçi olarak “Depremde Bireysel Yardım Lojistiği” konulu seminer düzenlenmiştir. Bu etkinlikte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem KARADAĞ ALBAYRAK, İktisat Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz ÖZYAKIŞIR, Kafkas Üniversitesi Lojistik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdür yardımcısı Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ömer CENGİZ konuşmacı olarak yer almıştır. Yine etkinliğe fakültemiz öğrencileri ve akademisyenlerinden de katılım sağlanmıştır. Etkinlikte, depremlerde bireysel yardımların ne kadar önemli olduğu vurgulandıktan sonra. Deprem bölgesinde yaşanan sıkıntılardan bahsedilmiş ve sonrasında öneriler sunulmuştur.
 4 Mayıs 202305

YAPAY ZEKA VE SOSYAL BİLİMLERDE UYGULAMA ALANLARI PANELİ

YAPAY ZEKA VE SOSYAL BİLİMLERDE UYGULAMA ALANLARI PANELİ
 23 Mart 202306

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan KERSE danışmanlığında Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 3. Sınıf öğrencimiz Beşir AKGÜL’ün TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamındaki projesi kabul edilmiştir. Proje, Kafkas Üniversitesi’nde ilgili programda kabul almış tek projedir. Hocamızı ve öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz…
 21 Haziran 202207

İşkur İş Kulübü Eğitimleri

Üniversitemiz ve İŞKUR (Kars) arasında yapılan İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü çerçevesinde fakültemizde yapılan eğitimler tamamlanmıştır. Eğitimi tamamlayan öğrencilerimize ise Kars İşkur İl Müdürü Yusuf BULUT tarafından sertifikaları takdim edilmiştir.
 24 Mayıs 202208

Mezuniyet Pikniği

Dekanlığımızın düzenlemiş olduğu mezuniyet pikniği etkinliğine son sınıf öğrencilerimiz ile bölüm hocalarımız katılım sağladı.
 6 Mayıs 202209

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Öğrencilerimize Misafir Olduk

İİBF Dekanımız Prof. Dr. Alpaslan Yüce, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Savaş Durmuş, hocalarımızdan Doç. Dr. Alper Tazegül ve Arş. Gör. Sefa Topuz ile birlikte Uluslararası Ticaret ve Lojistik öğrencilerimize misafir olduk. Öğrencilerimizin nazik ziyaret daveti için teşekkür ederiz.
 6 Mayıs 202210

Gönüllülük Dersinin Uygulaması Kapsamında Kızılay'ın Vermiş Olduğu İftar Yemeği

Gönüllülük dersinin uygulaması kapsamında Kızılay'ın vermiş olduğu iftar yemeğinde biz de Uluslararası Ticaret ve Lojistik 3.Sınıf öğrencileri ile katkı sağladık.