#

TESİS EKİPMANLARI

 

  TESİS EKİPMANLARI

Koşu Bandı: Başlangıç ve ileri seviye fitness sporcuları için gerek kardiyovasküler (kalp, damar ve kan dolaşımı) sistemi güçlendirmek gerekse ideal kiloya ulaşabilmek için kullanılabilecek en etkili makinelerden  biridir. Metabolizmayı hızlandırıp gün boyunca yağ yakımını tetikler. Ayrıca yüksek yoğunluklu antrenmanlar öncesi vücudun ısınması için kullanılabilmektedir. Salonumuzda 9 adet bulunmaktadır.
Eliptik Bisiklet: Bir kardiyo aleti olmakla beraber sertliği ayarlanabilir olduğundan çeşitli kas gruplarınıda aktif bir şekilde çalıştırabilmektedir. Özellikle kalça ve bacak bölgesindeki kasları aktive etmektedir. Salonumuzda 3 adet bulunmaktadır.
Dikey Bisiklet: Doğru oturarak karın ve bel kaslarını çalıştırır. Özellikle karın kaslarının sıkı tutulması gerekir. Dikey bisikletin yapısından dolayı kalça kaslarını da oldukça çalıştırmaktadır. Bisiklet özellikle bacak çalıştırmaya yönelik bir alet olduğundan egzersiz sırasında vücutta en çok çalışan bacak kaslarıdır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Yatay Bisiklet: Dikey bisiklete göre konforludur, bel ve sırt desteği sağlar. Oturumu daha rahattır. Bel ve diz problemi yasayan insanlar tercih edebilir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Scott Curl (preacher curl): Biceps (üst ön kol) kasını geliştirmek amacıyla üretilmiş aletlerden biridir. Amacı bicepsi izole ederek kasın daha fazla aktive olmasını sağlamaktır. Bicepsin tam fonksiyonlu çalışmasına yardımcı olur. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Back Extension Machine: Ters mekik adıda verilen hareketin yapılabilmesini sağlayan bir alettir. Özellikle bel bölgesini güçlendirip bel fıtığı, disk kayması gibi bel problemlerinin önüne geçmekte kullanılır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Leg Press (Bacak İtiş): Özel bir makinede yapılan temel bacak hareketidir. Çalıştırdığı bölgeler adı üstünde bacak kaslarıdır. Yapılış itibariyle squata benzetilebilir. Her ne kadar squat kadar çok bölgeye etki etmese de leg presste özellikle ön bacak kasları çalışır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
İncline Bench Press: Özel ayarlanmış açılı sehpadır. Göğsün üst bölgesini çalıştırır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Bench Press: Temel göğüs egzersizlerindendir. Başta göğüs olmak üzere arka kol kaslarını da çalıştırmaktadır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Dumble: Kol ve omuz çalışmalarında etkili sonuçlar vermektedir. Omuz bölgesi kuvvetlendirilirken, çeşitli hareketler ile ön ve arka kol bölgelerinde toparlanma ve kuvvetlenme gözlemlenir.
Chest Press (Göğüs İtiş): Özel bir makinede yapılan göğüs hareketidir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Butter Fly: Göğüs ve omuz kasları birlikte hareket ederek sıkıştırma ve germe fonksiyonlarını yerine getirirler. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Calf Raise: Vücudumuzun en zor gelişen ama en önemli kaslarından biridir. “İki başlı” bir kastır ve ayak parmak uçlarımız üzerinde yükseldiğimizde bu iki başı ayrı ayrı görebiliriz. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Leg Curl (Bacak Bükme): Arka bacak kaslarını çalıştıran ve özel makinelerle yapılan bir bacak hareketidir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Leg Extension: Özel bir makinede yapılan bacak hareketidir. Çalıştırdığı bölge üst ve ön bacak kaslarıdır. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Leg Adduction:  Dış bacak kaslarını çalıştıran bir makinedir. Uygun sistemde çalışıldığı zaman kaslarda incelme ve sıkılaşma gözlenmektedir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Leg Abduction: İç bacak kaslarını çalıştıran bir makinedir. Uygun sistemde çalışıldığı zaman kaslarda incelme ve sıkılaşma gözlenmektedir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
İstasyon:  Dört makineyi bir arada bulunduran (lat pull down, seated cable row, triceps push down, front pull down) çok yönlü hareket sağlayan bir makinedir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
Roman Chair: Bel, arka bacak, karın ve kalça bölümünü çalıştırır. Kalın, çift dikişli silindirler bele konfor ve destek sağlar.
Cable Crossover: Göğüs kaslarını çalıştıran etkili bir vücut geliştirme egzersizidir. Bunun dışında omuzlar, bicepsler ve sırt kasları da bu hareketten etkilenir. Salonumuzda 1 adet bulunmaktadır.
 

 

 

 

                       

 
3114 kez görüntülendi.