#

Genel Bilgiler

  Genel Bilgiler

Üniversitemiz Merkez Kampüsünde yer almakta olan Kafkas Üniversitesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 25 metre boyunda, 16 metre eninde, 2,05 metre sabit derinlikte ve 6 kulvarlıdır. Ayrıca Eğitim havuzu 16 m uzunluk 7,40 genişlik, % 35 eğim olan, 80 – 1,5 m derinliğe sahiptir.

Havuz 1200m³ su ile doluyor ve suyun tamami 4 saatte bir filtrasyon sisteminden geçiyor. Havuz suyunun sicakligi yaz-kis 26-28 derece araliginda sabitleniyor. Otomasyon sistemi ile yapilan dezenfeksiyon isleminde baslica, sivi ve toz klor, pH düsürücü, yosun önleyici ve çöktürücü olmak üzere kullanilan tüm kimyasallar saglik bakanligi onaylidir.

Günlük su analiz sonuçlari da düzenli olarak yapilmaktadir. Havuz dip temizligi ise hergün havuz robotu ve dip süpürgeleri kullanilarak yapiliyor. Havuzun zemini geleneksel olarak kullanilan seramik kaplama olup seanslardan sonra temizlik robotlari yardimiyla günlük temizlik yapilmaktadir. Yosun ve bakteri olusumuna izin vermemektedir. Alttan isitilan havuz çevresindeki zemin de kaymayan seramiklerle dösendi. Havuzun temizligi ve hijyeni bizim için en önemli konulardan biri. Havuz hijyeni için, dünyanin gelismis ülkelerinde oldugu gibi, kullanicilarin bone takmalarini ve havuza girmeden önce dus alip ayak dezenfeksiyon havuzundan geçmesi zorunluluguna uymalarini istiyoruz.

2557 kez görüntülendi.