Aday Öğrenci

 1.  İsteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin koşullar.
 2. Yüksekokulumuzda yabancı dil hazırlık sınıfı uygulaması bulunmamaktadır, ancak 1. ve 2. dönemde zorunlu yabacı dil dersi verilmektedir.
 3.  Staj, eğitim modeli, endüstriye dayalı öğretim stajı, uygulamalı eğitimlerin nasıl yürütüldüğü ve stajların ilgili yükseköğretim kurumunun bulunduğu ilin dışında yapılıp yapılamadığına ilişkin koşullar.
 4. Yüksekokulumuzda staj uygulaması bulunmamakla birlikte 2. yarıyılda verilmekte olan uygulama dersinde okul bünyesinde bulunan atölyede piyasaya yönelik gerekli kazanımlar sağlanmaktadır. Yüksekokulumuzda bir yılda iki dönem olmak üzere toplamda dört dönem olarak eğitim verilmektedir.
 5.  Mesleğin gerektirdiği kıyafet ve donanım malzemelerine ilişkin koşullar,
 6.  Atölye uygulamasında kullanılmak üzere iş önlüğü gerekmektedir.
 7. Ders uygulamamalarında kullanılacak sarf malzeme, araç ve gereç gideri; sınav, materyal ve eğitim öğretim hizmeti karşılığı öğretim giderlerine ilişkin koşullar,
 8. Dersin niteliğine göre sarf mazemesi, araç ve gereç kullanılmaktadır. (Cansız Manken, iplik, iğne, tekstil malzemeleri v.b.) 
 9. Programın içeriği; fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunun bulunduğu yerleşke/ kampüse ilişkin koşullar,
 10.  Yüksekokulumuz, Üniversitemiz Kars il merkezinde bulunan merkez yerleşkesinde İİBF binasında eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.
 11. Kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışabilme imkanlarına ilişkin koşullar.
 12. Yüksekokulumuzda yıllık bütçe imkanları çerçevesinde kısmi zamanlı öğrenci istihdamına ilişkin iş imkanları mevcuttur. 

 

 

1921 kez görüntülendi.