#

Bölüm Tanıtımı

 

Bölüm Tanıtımı;

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim–İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dallarından oluşmaktadır. Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2008 yılında kurulmuştur. Bölümde 1 Öğretim Üyesi, 3 Okutman ve 1 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 5 öğretim elemanı görev yapmaktadır.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne, YGS puan türlerinin herhangi birinden 180 puan almak koşulu ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Bölümün eğitim dili Türkçe ve öğrenim süresi lisans için 4 yıldır. Bölümümüzde çeşitli derslikler, atölyeler ve öğrenci çalışma odaları öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek biçimde düzenlenmiştir. Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde öğrencilerimiz temel olarak atölye uygulamaları, sanat öğretimi ve öğretmenlik meslek bilgisi dersleriyle desteklenmektedir.  

Resim–İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalları, Türk milli eğitiminin ihtiyaçları bağlamında ilk ve ortaöğretime Resim–iş ve Müzik öğretmen adaylarını donanımlı bir şekilde yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

                       

 

 

 

2666 kez görüntülendi.