#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SLAV DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ’NÜN RUS DİLİ HAFTASINA AKTİF KATILIMI

Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi Uluslararası Eğitim Enstitüsü tarafından 24-28 Mayıs 2021 tarihinde Rus Dili ve Kültürü haftası düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz çevrimiçi atölyelere, metodik çevrimiçi seminerlere, öğrenci sempozyumlarına ve dilbilim üzerine açık derslere katılım sağlamıştır. Bölümümüz lisans ve yüksek lisans öğrencileri Slav Edebiyatı ve Kültürü gününde düzenlenen III. Uluslararası Bilimsel-Pratik Öğrenci Sempozyumuna aktif katılım sağlamıştır.

31 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

II. Uluslararası Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bilimsel Öğrenci Sempozyumuna Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencileri de Katılım Sağladı

F. M. Dostoyevski’nin 200. doğum yılı anısına düzenlenen “Geçmişten Günümüze Rus Dili, Edebiyatı ve Kültürü II. Uluslararası Bilimsel Öğrenci Sempozyumuna" Kafkas Üniversitesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü lisans ve yüksek lisans programı öğrencileri de katılım sağlamıştır.

13 Mayıs 2021 - Perşembe
Devam...
#

Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğrencilerinden Büyük Başarı

Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğrencilerinden Büyük Başarı

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...
#

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü lisans programı öğrencilerimiz, Rabia LAÇİN, Nazıra ALLAYAROVA, Gozel ABDYSAHATOVA, Hurshıt NARBAYEV, 21-30 Nisan 2021 tarihlerinde Volgograd Devlet Sosyo-Pedagoji Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Rusça Bölümü tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen, yirmiden fazla ülkenin ve üç yüzden fazla öğrencinin katılım sağladığı “II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Rusça Olimpiyatı Rusya: Dil ve Gelenek” olimpiyatlarında dilbilgisi, kompozisyon ve video aşamalarını başarıyla geçerek birinci olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının daim olmasını dileriz.

3 Mayıs 2021 - Pazartesi
Devam...

Bağlantılar

x

Öğrenci Temsilcisi Seçimi Başvuru Tarihleri

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 13.06.2020 tarih ve 31154 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği hükümleri gereğince, Fakültemizde 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında Öğrenci Temsilciliği seçimleri yapılacaktır. Aşağıda belirtilen şartları taşıyan ve öğrenci temsilciliğine aday olmak isteyen öğrencilerin 01-05 Kasım 2021 tarihleri arasında Dekanlığımıza adli sicil kayıt belgesi ve dilekçe(aşağıda belirtilen dilekçe örneğinin doldurulup, imzalanarak) ile başvuruda bulunabileceklerdir.

Öğrenci Temsilcisi Adaylarında Aranacak Nitelikler:

 1. En az ikinci sınıf öğrencisi olmak

2. Siyasi parti organlarında üye veya  görevli olmaması

3. Yüz kızartıcı suçlardan dolayı adli sicil kaydı bulunmaması

4. Uyarma cezası dışında disiplin cezası almamış olması

5. Seçimin yapıldığı dönemde kayıt dondurmamış olmak

6. Genel not ortalaması(AGNO)  en az 2.75 olmak

7. Terör örgütüne aidiyeti veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı olmaması

şartları aranır 

 

Seçimlere İlişkin Hususlar :

*Bölüm, program, anabilim dalı, anasanat dalı öğrenci temsilcisi seçimi

 Bölüm/program/anabilim dalı/anasanat dalı öğrenci temsilcisi, bölüm/program/anabilim dalı/anasanat dalı öğrencilerince, kendi aralarından, seçime katılanların çoğunluğuyla bir defaya mahsus olmak üzere iki yıl için seçilir.

 **Fakülte/yüksekokul/konservatuvar/meslek yüksekokulu öğrenci temsilcisi seçimi

Fakülte/yüksekokul/konservatuvar/meslek yüksekokulu öğrenci temsilcisi, bir yükseköğretim kurumunun; bölüm/program/anabilim dalı/anasanat dalı öğrenci temsilcilerince kendi aralarından, seçime katılanların çoğunluğuyla ve iki yıl için seçilir.