Erasmus Dashboard (IIAs ve OLA)

Değerli Erasmus+ Fakülte/Bölüm Koordinatörleri,

Erasmus 2021-2027 döneminde kullanılması planlan Erasmus Dasboard platformu üzerinde dijital olarak ikili anlaşmalar gerçekleştirilebilecektir. İkili anlaşma yapmak isteyen bölüm koordinatörleri tanıtım videosunu izleyebilirler. 

Erasmus İkili Anlaşması (Bilateral Agreement) yapabilmek için Erasmus Üniversite Beyannamesi (ECHE) sahibi olan program ülkeleri kurumları listesi için tıklayınız.

EU Partner Search motoru için tıklayınız.

Anlaşma yapmak istediğiniz kurumla irtibata geçtikten sonra ilgili yükseköğretim kurumunun PIC numarası ile Dashboard üzerinden ortak bölümler ve anlaşma şartları belirlenerek karşılıklı imzalar dijital ortamda atılır ve anlaşma sağlanmış olur.

Erasmus+ Hareketliliği’ne hak kazanan öğrencilerimizin “Learning Agreement” süreçlerini tamamlayabilmeleri için Erasmus+ Bölüm Koordinatörleri’nin imzasına ihtiyaç duyulmaktadır. AB tarafından uygulamaya geçirilen yeni sistemde ikili anlaşmalar ’Erasmus Dashboard’ platformundan ve imza işlemleri de dahil olmak üzere Learning Agreement süreçlerinin tamamı Online Learning Agreement  sistemi üzerinden yapılacaktır.

Konuya ilişkin daha detaylı bilgiye “OLA for Newcomer” webinarından edinebilirsiniz.

Bu doğrultuda Koordinatörlüğümüz tarafından sizlere sistem üzerinden tanımlama yapılmış bulunmaktadır. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz bilgilendirme dokümanının ilerleyen süreçte size yol göstereceğini düşünüyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

 

– Birim/Bölüm Koordinatörlerine Yönelik Erasmus Dashboard İşlem Basamakları (Sunum)

 

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

1660 kez görüntülendi.